https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-pomohou-poskozenym-lesum-a-polim.mohou-se-prihlasit-do-tydnu-pro-krajinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí DUHA: Dobrovolníci pomohou poškozeným lesům a polím. Mohou se přihlásit do Týdnů pro krajinu

3. května 2024 | Hnutí DUHA
Od Šumavy až po Moravskoslezské Beskydy mohou letos opět pomáhat dobrovolníci při osmi týdenních turnusech akce Týdny pro krajinu, které Hnutí DUHA pořádá už 27 let [1]. Budou zachraňovat rašeliniště, pečovat o naše lesy či ochraňovat cenné louky. Pomáhat mohou také na ekologických farmách při pěstování zeleniny a ovoce v zemědělské krajině. V minulých letech odpracovali již 90 000 hodin.

Stále viditelnější problémy naší krajiny – dopady intenzivního zemědělství, lesy zničené kůrovcem i nešetrnou těžbou, chybějící krajinotvorné prvky – přitahují k tématu velký zájem veřejnosti. I proto Hnutí DUHA volí osvědčené turnusy v lokalitách, kde dobrovolníci mohou vlastníma rukama přispět k ochraně krajiny.

Mohou se těšit na oblíbené a atraktivní lokality: Bílé Karpaty, dvě lokality v Jeseníkách, Beskydy, Šumavu. Novinkou pro letošní ročník je turnus na Tišnovsku v osadě Kutiny.

Zemědělskou krajinu budou účastníci ozdravovat již podruhé při dvou týdenních turnusech na jihu Moravy – v sociálním podniku Jasan u Velkých Hostěrádek a na Dobro-družném statku ve Stupěšicích na Znojemsku.

Akce se koná díky podpoře desítek individualnich dárkyň a dárců. Lidé se mohou k finanční podpoře sedmadvacátého ročníku pomoci přírodě stále připojit na https://tydnyprokrajinu.hnutiduha.cz/. Kromě veřejnosti projekt podpořila nadace Alstom Foundation.

Filip Baťa, koordinátor Týdnů pro krajinu a koordinátor dobrovolnic a dobrovolníků z Hnutí DUHA řekl: „Akce propojuje zážitky společně s pocitem dobře odvedené práce, přináší široké veřejnosti možnost se aktivně a prakticky podílet na řešení problémů současné české krajiny. To přímo v terénu s pomocí a pod dohledem zkušených osob, které se na daných místech věnují ochraně přírody již celá léta.”

Michal Bajgart, koordinátor Týdnů pro krajinu a koordinátor z Hnutí DUHA řekl: „Změna prostředí, práce v krajině a poznání nových tváří přináší pocit prázdninového dobrodružství a smysluplně naplněného volného času čím dál více lidem. Připravujeme turnusy s ohledem na to, aby si vybral opravdu každý, kdo má zájem pomáhat a přitom se sám obohatit o nové zkušenosti a poznání nových tváří.”


Kontakty:
Filip Baťa, koordinátor Týdnů pro krajinu Hnutí DUHA, 777881994, filip.bata@hnutiduha.cz
Michal Bajgart, koordinátor Týdnů pro krajinu Hnutí DUHA, 775405781, michal.bajgart@hnutiduha.cz

Poznámky:
[1] Přihlašování na Týdny pro krajinu: https://tydnyprokrajinu.hnutiduha.cz/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist