Nikolietta Tarasiuk "> Dobrovolníci přijedou pomáhat na ekologickou zeleninovou farmu v obci České Kopisty - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-prijedou-pomahat-na-ekologickou-zeleninovou-farmu-v-obci-ceske-kopisty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci přijedou pomáhat na ekologickou zeleninovou farmu v obci České Kopisty

24. července 2023 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Nikolietta Tarasiuk, tel: +420607721371
(České Kopisty 24.7.): Ve dnech od 26.7. až 9.8. proběhne v obci České Kopisty tzv. workcamp na ekofarmě, kde majitelé pěstují bio ovoce a zeleninu na prodej. Workcamp je pořádán díky neziskové organizaci INEX - SDA a místnímu partnerovi této farmy, který je členem komunitního hnutí Camphill.


Účastníci přijedou pomáhat na malou bio farmu, která pěstuje bio čistou zeleninu, má poměrně hodně pěstovaných druhů a chová různé druhy domácích zvířat.Práce budou zahrnovat převážně jednoduché zemědělské činnosti, jako je pletí, okopávání, zalévání nebo sklizeň a příprava zeleniny k přepravě a následnému prodeji či dodávání do Prahy a okolních regionů v rámci projektů komunitou podporovaného zemědělství.
Dobrovolníci sem nepřijíždějí pouze kvůli náročné práci, ale i za aktivním trávením volného času. V rámci vzdělávacích aktivit se mohou naučit péct chléb nebo se dozvědět více o ekologickém zemědělství a životě v komunitě Camphillu. Budou se moci vypravit do okolí poznávat krásy regionu či navštívit památník v Terezíně. Mohou také využít možnost koupání v nedaleké řece.

Dobrovolníků přijede pomáhat celkem 10 z různých národů. Na farmě mimo jiné žijí i lidé se zdravotními problémy, kteří pomáhají s balením zeleniny pod záštitou komunitního hnutí Camphill.

Svobodný statek na soutoku o. p. s. je nezisková organizace spadající pod komunitní hnutí Camphill. Toto společenství poskytuje prostor pro lidi s i bez speciálních potřeb, kteří zde společně žijí a pracují. Hnutí, působící již od roku 2012, podporuje význam biodynamického zemědělství a úlohu zemědělců v dnešním světě. Farmu a krajinu považuje za jeden živý organismus, o který je třeba se odpovědně starat. Svobodný statek prodává zeleninu, kterou produkuje, ale zisk není jejich hlavním cílem. Snaží se rozvíjet spolupráci s ostatními zemědělci a vytvářet přímé vztahy s jednotlivými spotřebiteli pomocí konceptu komunitního zemědělství.

Nezisková organizace INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od svého vzniku v roce 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 35 workcampů (krátkodobé mezinárodní dobrovolnické projekty) po celém území České republiky. Zastoupeny jsou projekty z oblasti ekologie, pomoci místním komunitám nebo obnovy kulturně-historických památek. Na workcampy do Česka každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí.

Workcamp je realizován v rámci programu Evropský sbor solidarity (European Solidarity Corps, ESC) a je spolufinancován z prostředků Evropské unie.


ilustrační fotografie:
https://www.inexsda.cz/en/sda-escall2-esc-free-farm/
Nikolietta Tarasiuk, tel: 420607721371
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist