Marika Smerekovská "> Dobrovolníci ze tří kontinentů připraví komunitní kavárnu v Kouřimi - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnici-ze-tri-kontinentu-pripravi-komunitni-kavarnu-v-kourimi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníci ze tří kontinentů připraví komunitní kavárnu v Kouřimi

4. července 2024 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Marika Smerekovská, tel: 602 562 006
Kouřim (4.7.2024) – Ve dnech od 8. do 17. července 2024 se ve městě Kouřim uskuteční první mezinárodní dobrovolnický projekt, známý jako „workcamp“. Projekt pořádá Místní akční skupina (MAS) Podlipansko ve spolupráci se Spolkem Rozmarýna a neziskovou organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. Cílem workcampu je připravit prostor pro novou komunitní kavárnu, která bude sloužit jako místo setkávání a kulturního vyžití pro místní obyvatele i návštěvníky.

Hlavním úkolem dobrovolníků bude vytvoření nového chodníku vedoucího ke kavárně a do zahrady, stavba nové zdi v zadní části zahrady a reorganizace místního second-hand šatníku. Celkem se workcampu zúčastní 10 dobrovolníků původem z Keni, Slovinska, Velké Británie, Rumunska, České republiky, Francie, Španělska a Bangladéše. Projekt podporuje cíl udržitelného rozvoje OSN č. 11 – Udržitelná města a obce, a přispívá k posilování komunitního života a sociální soudržnosti v regionu.

„Věřím, že tento workcamp bude skvělou příležitostí jak pro dobrovolníky, tak i pro místní komunitu. Pro některé to bude možná první setkání s lidmi z tak vzdálených krajin, jako je například Keňa nebo Bangladéš. Věřím, že společně přispějeme nejen ke zlepšení komunitního centra, ale také ke vzájemnému obohacení o kulturní tradice a rozmělnění obav z cizích kultur,“ říká Marika Smerekovská, vedoucí workcampu.

Ve volném čase se dobrovolníci zúčastní akce Zpívající Kouřim, budou objevovat krásy města a jeho okolí, včetně návštěvy Regionálního muzea Kouřim a Muzea lidových staveb. Plánována je také návštěva dalšího workcampu v obci Dobřichov a výlet do okolních měst jako Kolín a Kutná Hora. V neděli 14. 7. budou dobrovolníci pořádat akci International Night pro veřejnost, kde budou moci návštěvníci ochutnat národní jídla a vyzkoušet si různé aktivity.

MAS Podlipansko a Spolek Rozmarýna jsou klíčovými aktéry v podpoře komunitních, vzdělávacích, kulturních a environmentálních aktivit v regionu. MAS Podlipansko slouží jako zastřešující organizace pro místní iniciativy a projekty, které přispívají k udržitelnému rozvoji a zlepšení kvality života obyvatel. Spolek Rozmarýna se zaměřuje na organizaci komunitních, kulturních a vzdělávacích akcí. Sídlí v historické faře v Kouřimi, která nabízí ideální prostor pro různé aktivity. Rozsáhlá farská zahrada je postupně přeměňována na multifunkční prostor pro společenské, kulturní a vzdělávací události. MAS Podlipansko a Spolek Rozmarýna společně přispívají k rozvoji regionu a aktivnímu zapojení místní komunity do udržitelných projektů.


Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od roku 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 26 workcampů po celém území ČR. Zastoupeny jsou projekty na obnovu kulturně-historických památek, ekologii, pomoc místním komunitám a práci se znevýhodněnými lidmi a seniory. Do Česka takto každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Financování INEXu je vícezdrojové a závislé i na příspěvcích od individuálních dárců a firem. Více informací o možnostech podpory sdružení.


Ilustrační fotografie k použití:
https://drive.google.com/file/d/1pxIIh2gTJEebta2U5zLSR58nwkVKvH38/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1Bb_-l4oc7BckKB6H5PRTpviPA3p1Q-0p/view?usp=sharingMarika Smerekovská, tel: 602 562 006
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist