https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnicke-rodiny-z-celeho-sveta-budou-pomahat-v-prirodovedne-stanici-v-horazdovicich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolnické rodiny z celého světa budou pomáhat v Přírodovědné stanici v Horažďovicích

6. srpna 2018 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Kateřina Trnková , tel: 777 545 009
Od 11. do 19. srpna 2018 bude Envicentrum Proud a Přírodovědná stanice v Horažďovicích hostit dobrovolníky z celého světa. Dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, bude probíhat pod záštitou neziskové organizace INEX SDA.

Od 11. do 19. srpna 2018 bude Envicentrum Proud a Přírodovědná stanice v Horažďovicích hostit dobrovolníky z celého světa. Dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, bude probíhat pod záštitou neziskové organizace INEX SDA.

Dobrovolníci budou téměř každý den pracovat 4 až 5 hodin. "Jejich hlavní činností bude pomoc na výukovém statku, krmení zvířat i zvelebování areálu v Přírodovědné stanici a tvorba výukových pomůcek," říká Katka Trnková z Přírodovědné stanice. Během týdne se podívají ale i na výlety v okolí Horažďovic, měli by navštívit např. hrad Rabí. 16. srpna pak proběhne mezinárodní večer, kdy se budou moci setkat s místní komunitou a představit dobrovolnictví jako takové.

Celkem přijede 7 rodin, nejvzdálenější účastníci přiletí až z Taiwanu a Kazachstánu. "Většina našich účastníků se už na dobrovolnických činnostech podílela, teď chtějí podobnou zkušenost předat i svým dětem," doplnila Kateřina Trnková. Koncept tzv. Family workcampu, tedy dobrovolnického projektu pro rodiče s dětmi, je poměrně nový a není ve světě tolik rozšířen jako tradiční 2-3 týdenní projekty pro mladé lidi ve věku 18 – 30 let.

Envicentrum PROUD je pobytové středisko environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v jihozápadních Čechách, součást Domu dětí a mládeže v Horažďovicích https://www.envicentrum.eu/

INEX SDA je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním.
https://www.inexsda.cz/
Kateřina Trnková , tel: 777 545 009 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist