https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolnicky-kemp-na-hrade-hartenberg
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolnický kemp na hradě Hartenberg

26. června 2017 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Aneta Dosedlová, tel: +420 777 311 247
Od 2. 7. do 16. 7. 2017 se bude v Hřebenech v Josefově konat pod záštitou neziskové organizace INEX-SDA každoroční dobrovolnický kemp. Ve spolupráci se spolkem Hartenberg z.s. se skupina dobrovolníků z celého světa zapojí do záchranných prací v rámci rekonstrukce hradu Hartenberg.

Od 2. 7. do 16. 7. 2017 se bude v Hřebenech v Josefově konat pod záštitou neziskové organizace INEX-SDA každoroční dobrovolnický kemp. Ve spolupráci se spolkem Hartenberg z.s. se skupina dobrovolníků z celého světa zapojí do záchranných prací v rámci rekonstrukce hradu Hartenberg. I tento rok přijede do vesnice Hřebeny skupina dobrovolníků, která se aktivně zapojí do prací spojených s renovací hradu. Více než deset dobrovolníků z různých zemí světa (např. Jižní Korea, Mexiko či Portugalsko) zde stráví dva týdny, které se ponesou v duchu dobrovolnických prací. Kromě intenzivních prací na renovaci se účastníci kempu také zapojí do dobrovolnického projektu Fotbal pro rozvoj, jehož představitelé z Keňi a ČR přijedou do Hřebenů druhý týden trvání kempu. Projekt Fotbal pro rozvoj využívá nástroje Fotbal3, který vnáší do hry rozvoj sociálních hodnot, jako je týmová spolupráce, umění vést diskuzi či zodpovědnost za práci v týmu. V rámci projektu Fotbal pro rozvoj proběhne v prostorách hradu turnajový den, na jehož přípravě a průběhu se dobrovolníci budou také podílet.

Dobrovolnický kemp pro obnovu hradu se na Hartenbergu koná každoročně od roku 1997. V průběhu let se do záchranných prací na hradě zapojilo přes 1000 dobrovolníků z více než 70 zemí světa, což z kempu dělá největší dobrovolnický projekt v Evropě.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobé dobrovolnické projekty), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Odkaz na fotografie z roku 2015:
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWLWp5TXBqN0Q3QU0/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B83wZ7XfTsNWLWp5TXBqN0Q3QU0/view?usp=sharing

Aneta Dosedlová, tel: 420 777 311 247 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist