https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dobrovolniky-z-celeho-sveta-cekaji-3-tydny-mimo-civilizaci-v-ceskem-lese
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Dobrovolníky z celého světa čekají 3 týdny mimo civilizaci v Českém lese

Dobrovolnící ze Španělska, Portugalska, Francie, Turecka, Bulharska i ČR přijedou ve dnech 19. 8. až 8. 9. sekat louky do CHKO Český les. V rámci mezinárodního dobrovolnického projektu Back to nature (Zpátky do přírody) tak pomohou zachovat místní chráněné orchideje.

Dobrovolnící ze Španělska, Portugalska, Francie, Turecka, Bulharska i ČR přijedou ve dnech 19. 8. až 8. 9. sekat louky do CHKO Český les. V rámci mezinárodního dobrovolnického projektu Back to nature (Zpátky do přírody) tak pomohou zachovat místní chráněné orchideje.

Dobrovolníci stráví 3 týdny v nádherné přírodě a budou ručně sekat a hrabat louky, kam kvůli chráněným orchidejím nemůže nastoupit technika. Dále se budou zabývat sběrem biomasy a údržbou tábořiště. Po práci a o víkendech jsou pro ně přichystané výlety do okolní přírody nebo vzdělávací večery na témata jako udržitelnost nebo obnovitelná energie.

Tábořiště je od nejbližšího sídla vzdálené několik kilometrů a, jak název projektu napovídá, účastníci projektu si vyzkouší život bez moderních vymožeností, jako je elektřina, teplá sprcha nebo signál pro mobilní telefony. Bydlet budou v tradičních indiánských týpí, veškerá vegetariánská strava bude připravována na táborovém ohni a k osobní hygieně poslouží nedaleký potok s průzračně čistou vodou.
Mezinárodní dobrovolnický projekt je organizován ve spolupráci s českou sekcí mezinárodní asociace EUROSOLAR (European association for renewable energy), jež se zabývá propagací obnovitelných zdrojů energie a vzděláváním v oblasti ekologie. Předseda národní sekce a viceprezident evropské asociace Milan Smrž bude přítomen na místě po celou dobu projektu a bude tedy moci předat dobrovolníkům své znalosti o této problematice.

Nezisková organizace INEX-SDA se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na krátkodobé dobrovolnické projekty (tzv. workcampy), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Do České republiky každoročně přijíždí přibližně tři sta mezinárodních dobrovolníků, kteří se věnují ekologickým projektům, pomoci místním komunitám nebo obnově kulturně-historických památek. Do zahraničí pak během sezony vyjíždí průměrně pět set českých dobrovolníků.

Ilustrační fotografie z minulého ročníku (archiv INEX-SDA):
https://drive.google.com/drive/folders/1nLQEtJFhcnHh0BpAW3JmmJf48GNOv6bW?usp=sharing
Marek Šurkala, PR/Média koordinátor, tel: 776748203 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist