https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dohlizime-na-bezpecnost-v-horskych-oblastech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Policie ČR: Dohlížíme na bezpečnost v horských oblastech

7. února 2021 | Policie ČR
V pátek jsme spolu se strážci KRNAPu prováděli kontroly v oblasti Rokytnice nad Jizerou.

V pátek, 5. února, kontrolovali policisté spolu se strážci Krkonoškého národního parku dodržování zákazů a omezení ve vztahu k majitelům sněžných skútrů a jejich pohybu v zakázaných zónách. V oblasti Rokytnice nad Jizerou se policistům a strážcům parku podařilo zjistit jedno porušení platných norem. Případ policisté na místě zdokumentovali a oznámili správnímu orgánu k projednání, tedy Správě Krkonoškého národního parku.

Také o tomto víkendu se zaměřujeme, v rámci běžného výkonu služby, nejen na bezpečnost a plynulost v silničním provozu, zejména pak v horských lokalitách, jako Bedřichov, Janov nad Nisou či Ještěd, kde napříkald provádíme namátkové kontroly řidičů a dohlížíme na dodržování správného parkování, ale namátkově kontrolujeme dodržování vládních nařízení a nařízení Ministerstva zdravotnictví. Jen za pátek a sobotu jsme provedli více jak osm stovek kontrol k dodržování mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví a krizových opatření vlády. Odhalili jsme při tom více jak deístku přestupců, kteří porušili nařízení Ministerstva zdravotnictví a bezmála tři desítky porušení krizových opatření. Sedm, resp. dvacet čtyři přestupků jsme vyřešili příkazem na místě.

V souovislosti se zhoršujícími se klimatickými podmínkami také varujeme řidiče před cestami do horských oblastí. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti, místy se na komunikacích tvoří sněhové jazyky. Raději proto sundejte nohu z plynu, buďte obezřetní a plně se věnujte řízení. Děkujeme.

Situace na parkovištích v horských oblastech je v současné době uspokojivá. Kolony se netvoří a parkovací plochy kapacitně vyhovují.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist