https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dohoda-o-polskem-dole-turow.dnes-v-akci-lidske-zivoty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Levice: Dohoda o polském dole Turów. Dnes v akci lidské životy

6. února 2022 | Levice
Vláda včera schválila na tajném jednání návrh mezinárodní dohody o polském dole Turów a dnes smlouvu přiletěl(!) podepsat polský premiér Mateusz Morawiecki. Smlouva o dole Turów, který je dlouhodobou mezinárodní ekologickou katastrofou a dotýká se lidských životů se připravovala na tajném jednání. To je ta ZMĚNA?

Lidské životy v akci: kvůli dlouhodobému vlivu rozsáhlé a rozšířené těžby v dole Turów a provozování tamní elektrárny se totiž výhledová doba dožití zejména obyvatel přilehlé oblasti povážlivě snížila. Není to strašení abstraktními pojmy ze statistik, ale skutečné ohrožení způsobené nadměrným množstvím prachových částic v okolní atmosféře.

Premiér Petr Fiala pro nás prý vyjednal kompromis mimo jiné v podobě podzemní stěny, která má chránit pitnou vodu od vlivů těžby. Realita je ale taková, že podle odborníků stěna neplní svůj účel a polská strana to ví již více než půl roku.

Vláda Petra Fialy prodala českou vodu! Gratulujeme lepší výkon, než prodat Karlštejn.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist