https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dokonceni-dalnic-d11-d35-a-silnic-souvisejicich-s-prumyslovou-zonou-solnice-kvasiny-je-priorita-shodli-se-ministr-tok-s
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Dokončení dálnic D11, D35 a silnic souvisejících s průmyslovou zónou Solnice-Kvasiny je priorita, shodli se ministr Ťok s prvním náměstkem Červíčkem

11. dubna 2018 | Královéhradecký kraj
Ministr dopravy v demisi Dan Ťok zavítal během vládní návštěvy Královéhradeckého kraje v doprovodu prvního náměstka hejtmana Martina Červíčka do sídla krajského Ředitelství silnic a dálnic ČR. Spolu s generálním ředitelem ŘSD Janem Kroupou zde projednali plány pro rok 2018 s jednoznačným výsledkem – prioritou v oblasti královéhradecké dopravy je urychlení dostavby dálnic D11 a D35 a dopravní infrastruktury kolem průmyslové zóny Solnice-Kvasiny.

„Mezi Hradcem Králové a Jaroměří probíhá archeologický průzkum, už je vytyčená trasa budoucí dálnice a probíhají přípravné práce před samotným zahájením stavby. Všechny potřebné pozemky máme vykoupené, podepsané smlouvy se zhotovitelem a platné už máme dvě stavební povolení ze tří. První stavbu zahájíme 15. května mezi Smiřicemi a Jaroměří,“ oznámil ministr dopravy Dan Ťok během návštěvy Vlády ČR v Královéhradeckém kraji.

„Dokončení přípravy a zahájení výstavby dalších úseků dálnic D11 a D35 a dopravní infrastruktury související s průmyslovou zónou Solnice-Kvasiny je naprostou prioritou v jednání Královéhradeckého kraje se státem, potažmo Ředitelstvím silnic a dálnic ČR. S ministrem dopravy Danem Ťokem jsme se shodli na urychlení dostavby obou dálnic a ŘSD tuto skutečnost akceptovalo,“ řekl po jednání první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za dopravu.

Obě zmíněné dálnice vláda zařadila na seznam tzv. prioritních staveb. V tomto roce ŘSD začíná oslovovat vlastníky pozemků na trase budoucí D35 vedoucí z Hradce Králové do Jičína. Následně zažádá o územní povolení. „Do konce tohoto roku všechny vlastníky oslovíme. Nyní jsme ve fázi, kdy se musí doupřesnit geometrický plán. Na celém projektu se pracuje,“ informoval generální ředitel ŘSD ČR Jan Kroupa.

„Na trase budoucí dálnice D35 kraj připravuje obchvat Jičína ve směru na Robousy za 250 milionů korun z evropských fondů. Dovedu si představit, že tento úsek dálnice se bude moci napojit na silnice I. třídy v této oblasti,“ pokračuje náměstek Červíček.

Kromě silnic byl dalším bodem jednání i rozvoj železniční infrastruktury. Zmíněna byla připravovaná modernizace tratí na trase Velký Osek – Hradec Králové – Týniště nad Orlicí a na trase Pardubice – HK – Jaroměř – Trutnov. Vedle toho první náměstek Červíček otevřel téma financování a další představy kraje v zajištění rychlíkové dopravy na linkách Praha – Hradec Králové – Trutnov a Pardubice – Liberec.

Náměstek připomněl i žádost kraje o navýšení rychlíkového spojení mezi Hradcem Králové a Prahou s pokračováním do dalších míst v kraji až do polské Wroclawi. Toto téma nicméně zůstalo otevřené a obě strany o něm při další příležitosti chtějí jednat. „Jsem rád, že na společném jednání vlády a kraje zazněla podpora premiéra k požadavkům kraje na objednávanou dopravní železniční obslužnost,“ dodal náměstek Červíček.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist