Filip Trdla "> Dopravce Enjoy Europe vstoupí do IDOL - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dopravce-enjoy-europe-vstoupi-do-idol
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Dopravce Enjoy Europe vstoupí do IDOL

10. prosince 2021 | Liberecký kraj
Autor: Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
Dopravce Enjoy Europe, který provozuje dálkové komerční linky, vstoupí od neděle 12. prosince do integrovaného dopravního systému IDOL. Od ledna pak připravuje mezinárodní linku do polské Karpacze.

Linka 190, kterou bude provozovat právě Enjoy Europe, spojí Prahu, Turnov, Jablonec nad Nisou a Bedřichov. Mezi Prahou a Jabloncem nad Nisou bude doplňovat páteřní dálkovou linku číslo 900 (BusLine LK) a pojede celkem 4x v pracovní den, resp. 3x o víkendu – z toho vždy dva páry spojů pojedou až na Bedřichov. „Ve spojení z Prahy na Bedřichov vidíme velký potenciál. Linku jsme zavedli již na jaře roku 2021 a svoje cestující si nalezla,“ říká Jan Veselý ze společnosti Enjoy Europe.

Integrace do IDOL znamená, že cestující mohou na lince (po území Libereckého kraje) využít čipovou kartu Opuscard nebo nově mobilní aplikaci Idolka. „Jsme rádi, že jsme nalezli shodu na doplnění časových poloh linky 190 s linkou 900 a že můžeme dopravce přivítat také v integrovaném dopravním systému IDOL,“ uvádí Otto Pospíšil za společnost KORID LK.

Současně dopravce připravuje novou mezinárodní linku č. 905, která bude v provozu o víkendu a spojí Prahu, Jablonec nad Nisou a Harrachov s polskými městy Szklarska Póreba a Karpacz. Zahájení provozu je plánováno na 1. ledna 2022. Linky vyjede v 6:45 a pojede přes Turnov (7:35), Jablonec nad Nisou (8:10), Tanvald (8:30), Harrachov (9:00). Do Karpacze přijede v 10:10. Zpět vyjede v 17:30.

„Na obě linky budou nasazena komfortní dálková vozidla se zavazadlovým prostorem a WC. K dispozici budou mít cestující také 230V zásuvky či USB porty. Samozřejmostí je bezplatné Wi-Fi připojení,“ upřesnil Veselý. V letní sezóně bude možná také přeprava jízdních kol.
Filip Trdla, tel: 485 226 307, 770 134 419
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist