https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dopravci-se-pripravuji-na-plneni-nejdrazsi-krajske-zakazky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Dopravci se připravují na plnění nejdražší krajské zakázky

3. března 2020 | Královéhradecký kraj
Model menšího autobusu, který se bude od března příštího roku podílet na zajištění dopravní obslužnosti, představili v pondělí prvnímu náměstkovi Martinu Červíčkovi a pracovníkům odboru dopravy Krajského úřadu Královéhradeckého kraje zástupci jednoho z dopravců společně s výrobcem – společností Dekstra BUS, a. s.

„Nečekáme na příští jaro a již třikrát jsme se sešli se zástupci nově vybraných dopravních společností, abychom se ujistili, že se na plnění nejnákladnější veřejné zakázky v historii kraje zodpovědně připravují. Zajímáme se o to, zda budou schopni plnit vše, k čemu se zavázali. Jde nám především o stáří a kvalitu vozového parku, jejich vybavení, podíl bezbariérových spojů a samozřejmě také dostatek řidičů. Chceme cestujícím zajistit co největší komfort,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček, který je odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství.

S představeným vozidlem bude sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus obsluhovat například horské oblasti Rychnovska. V příštích měsících by jich mělo sdružení od výrobce převzít 13.

Královéhradecký kraj vypsal soutěž na zajištění veřejné autobusové dopravy loni v říjnu. Hodnota celé zakázky činí v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun. Tendr zajistí autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji rozděleném do osmi oblastí až do roku 2030.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist