https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dostatek-prace-vychodisko-z-nelegalni-migrace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Diakonie ČCE: Dostatek práce - východisko z nelegální migrace

15. března 2019 | Diakonie ČCE
Naše projekty v západní kambodžské provincii Pursat, na kterých spolupracujeme s místní organizací Life With Dignity (LWD) za podpory Ministerstva zahraničních věcí ČR, se snaží zemědělcům poskytnout takové pracovní příležitosti, díky kterým jsou schopni dlouhodobě uživit své rodiny. Ať již se jedná o zprostředkování zaměstnání nebo podporu zemědělské činnosti odolné přírodním katastrofám.

Naším cílem je směřovat pomoc adresně každé rodině tak, aby se její členové neměli důvod uchylovat k nelegální migraci za prací do Thajska. Podle odhadů kambodžského Ministerstva práce se v Thajsku pohybuje okolo 300.000 nelegální migrantů z Kambodži zdroj.Paní Phal Liap

Paní Phal Liap odjela do Thajska nelegálně pracovat i s manželem jako mnoho dalších obyvatel provincie Pursat. Tato oblast je poměrně chudá a je těžké najít dobrou práci. Hned zkraje svého pobytu v Thajsku byla ale podvedena ilegálními převaděči a zprostředkovateli práce. Za své odpracované hodiny nedostala žádné peníze a z Thajska byli s manželem záhy vyhoštěni. Návrat do rodné vesnice byl tvrdý, neměli zde žádný majetek či půdu, protože vše před odchodem prodali. Z tohoto důvodu se paní Phal Liap rozhodla zapojit do našeho projektu a skrze něj získala práci, kdy pomáhá se správou polí svému sousedovi. Aktivně se účastní i školení o plodinách, které snáze odolávají suchu, a technikách jejich pěstování. Její manžel také našel práci díky projektu a dnes mají možnost se společně starat o svoji malou dceru. V budoucnu si z ušetřených peněz budou moci zakoupit vlastní půdu, kde dle svých vlastních slov budou moc využít znalosti a techniky, o kterých se při školení dozvěděli.
tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist