https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dotace-na-vymenu-kotlu-budou-pokracovat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Dotace na výměnu kotlů budou pokračovat

7. dubna 2021 | Královéhradecký kraj
I v novém programovacím období 2021–2027 počítá Královéhradecký kraj s podporou výměny neekologických zdrojů vytápění. Finální podobu programu nyní připravuje Ministerstvo životního prostředí ČR. Pro všechny kraje chce rozdělit přes pět miliard korun. Dotace mají cílit především na nízkopříjmové domácnosti.

Vyhlášení výzvy pro kraje se předpokládá na přelom let 2021 a 2022.

„Jednotlivé kraje následně připraví vlastní dotační programy určené uchazečům o výměnu zdroje vytápění. Opět bude možné měnit kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním, které nesplňují limity třetí nebo vyšší emisní třídy, a nahradit je tepelnými čerpadly nebo kotly na biomasu s automatickým nebo ručním přikládáním,“ vysvětluje radní pro regionální rozvoj, granty a dotace Adam Valenta s tím, že diskuse se zatím vede o možnosti podpory pro plynové kondenzační kotle. O ty je spolu s tepelnými čerpadly mezi veřejností největší zájem. Novinkou bude to, že podmínky dotace budou maximálně vstřícné vůči nízkopříjmovým žadatelům.

Doposud se v Královéhradeckém kraji s pomocí takzvaných kotlíkových dotací vyměnilo přes 6000 starých nevyhovujících kotlů. Žadatelé si mezi sebou rozdělili přes 550 milionů korun. Přestože již od září roku 2022 nebude možné topit v kotlích první a druhé emisní třídy, stále jich využívá velké množství domácností.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist