Dalibor Kotek "> Dřevěná okna a jejich plusy a minusy - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/drevena-okna-a-jejich-plusy-a-minusy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Stav Agency s.r.o.: Dřevěná okna a jejich plusy a minusy

16. června 2023 | Stav Agency s.r.o.
Autor: Dalibor Kotek, tel: 602458045
Okna vyrobená ze dřeva mají řadu pozitiv i negativ oproti ostatním materiálům. I dřevěná okna prochází stále určitým vývojem. Nejprve se vyráběla okna jednoduchá, později takzvaná špaletová, která již poskytovala vyšší tepelnou i zvukovou izolaci. Zejména pro urychlení výstavby a se stavbou panelových domů se začala vyrábět okna zdvojená. Právě tato okna díky používání nevhodného dřeva, špatné údržbě a nepříliš kvalitní práci po krátkém čase ztrácela svoji funkčnost.
V současné době se na výrobu dřevěných oken používají kvalitní materiály a využívají se technologie, které zabraňují kroucení dřeva. Také materiály na povrchové ošetření dřeva doznaly významného pokroku.
Dřevěná okna mají i v současné době řadu výhod. Dřevo má obecně velmi dobré tepelně technické vlastnosti a při kvalitní údržbě nabízí dlouhou životnost. Dřevo umožňuje výrobu oken bezkonkurenční variability a tím i naplnění různých trendů v architektuře. Výhodou dřeva je i snadná oprava případných poškození. Drobné opravy lze řešit pouhým nátěrem a poškození většího rozsahu lze opravit pomocí běžných nástrojů. Pokud jsou okna kvalitně vyrobena a je jim poskytnuta pravidelná nutná údržba, jejich životnost je velmi dlouhá.
Dřevěná okna mají i své nevýhody. Při volbě materiálu nejprve každého zajímá cena. Je pochopitelné, že cena kvalitních dřevěných oken je vyšší než cena plastových oken v základním provedení. Další nevýhodou je možnost poškození oken při nevhodné manipulaci s okny, na která působila dlouhodobě vysoká vlhkost. Jako nevýhoda se jeví i nutnost pravidelné údržby – nátěr oken každých 5 až 10 let. Určitou nevýhodou, která málo koho napadne, je prakticky nemožnost ochrany oken při dopravě a manipulaci na stavbě.
Jaká okna jsou vhodná právě pro váš dům, poradí odborníci ze společnosti Stav Agency s.r.o Liberec. V případě zájmu firma provede i instalaci, ať už se rozhodnete pro okna dřevěná nebo plastová.
https://www.stav-agency.cz/scsdc/zateplovani-budov/
https://www.stav-agency.cz/stavebni-cinnost/rekonstrukce-objektu/
https://www.stav-agency.cz/2023/06/14/drevena-okna-a-jejich-plusy-a-minusy/
Dalibor Kotek, tel: 602458045
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

KM

Karla Majerová

19.11.2023 15:36
My jsme si vybrali dřevěná okna již před několika lety a jsme s nimi spokojení. Nedávno jsme s manželem řešili, jaké je nejlepší zatemnění. Po delší době vybírání jsme si vybrali plissé rolety pro zavěšení na okenní křídlo bez vrtání do rámu na internetových stránkách https://www.zebra-shop.cz/plisse-lux/. Vypadají skvěle na dřevěných oknech a perfektně zatemňují místnost podle naší potřeby.
Odpovědět
reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist