https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dukovany-patri-do-karanteny.po-dobu-nouzoveho-stavu-o-nich-snemovna-vubec-nema-jednat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Dukovany patří do karantény. Po dobu nouzového stavu o nich sněmovna vůbec nemá jednat!

18. listopadu 2020 | Strana zelených
Komunisté, SPD a část ČSSD plní přání Miloše Zemana a prosadili mimořádnou schůzi sněmovny k zákonu o Dukovanech. Během nouzového stavu tak chtějí zrychleně rozhodovat o stamiliardových investicích, které ovlivní naši budoucnost na desítky let. Zatímco se běžní občané strachují o své uzavřené živnosti, ohrožená pracovní místa nebo o zdraví a životy svých blízkých, část politiků chce situaci zneužít a prosadit jaderný tunel.

Peníze budeme přitom potřebovat na obnovu české ekonomiky, nikoli na to, abychom je poslali do kapes ruským nebo čínským dodavatelům problematických jaderných technologií. A na východ spolu s penězi zmizí i naše bezpečnost.

Vyzýváme poslance všech stran, aby po dobu trvání covidové krize dali téma Dukovany do karantény a věnovali se zejména řešení aktuální zdravotní a ekonomické krize.

Není vůbec jisté, že Dukovany potřebujeme. Naprosto jasné ale je, že o nich nepotřebujeme rozhodovat teď.


Co můžete udělat vy?

1) Napište předsedům poslaneckých klubů ČSSD, ANO, SPD a KSČM, aby nehlasovali pro páteční mimořádnou schůzi k Dukovanům během nouzového stavu:
ČSSD: Jan Chvojka – chvojkaj@psp.cz
ANO: Jaroslav Faltýnek – faltynekj@psp.cz
SPD: Radim Fiala – fialar@psp.cz
KSČM: Pavel Kováčik – kovacik@psp.cz

2) Podepište petici proti předraženým Dukovanům, adresovanou premiéru Babišovi a ministru Havlíčkovi: www.nechcemeplatit.cz

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist