Anna Vašková "> Dva projekty přeshraniční spolupráce podpoří vzdělání v oblasti ekologie - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dva-projekty-preshranicni-spoluprace-podpori-vzdelani-v-oblasti-ekologie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Dva projekty přeshraniční spolupráce podpoří vzdělání v oblasti ekologie

12. července 2023 | Liberecký kraj
Autor: Anna Vašková, tel: 485 226 308, 739 541 516
Na druhém zasedání česko-saského monitorovacího výboru pro programové období 2021–2027 účastníci schválili dva projekty ve výši 966.000 euro, které se uskuteční na území Libereckého kraje.

„Těší mě, že projekty Libereckého kraje dostaly svou příležitost a budou uskutečněny. Ekologie a vzdělávání jsou pro nás podstatná témata, a proto pro nás bylo důležité, aby projekty Příroda bez hranic a Bioodpad není odpad! dostaly podporu,“ uvedl Jiří Ulvr, člen rady kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Příroda bez hranic je projektem partnerů Společnost pro Jizerské hory, o. p. s. a Naturschutzstation "Östliche Oberlausitz" e.V. Cílem je vzdělání v tématech životního prostředí a klimatu a cílí na žáky a učitelé škol. Náplní aktivit jsou především praktické úkoly, analýzy výzkumných cílů, které pracují s využitím digitálních technologií.

Projekt Bioodpad není odpad! vznikl ve spolupráci Střediska ekologické výchovy Libereckého kraj, příspěvkové organizace a Landkreis Görlitz, Regiebetrieb Abfallwirtschaft. Obsah vzdělávání se zabývá tím, jak správně nakládat s odpadem a emisemi.

Oba okruhy se začlení do vzdělávacích nabídek pro děti mladšího věku. „Je podstatné si tato témata osvojit. Nakládání s odpady a emisemi budeme muset řešit čím dál častěji. Proto je klíčové se v této oblasti vzdělávat napříč generacemi,“ dodal radní Ulvr.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist