https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dva-zaci-zs-kolovraty-dohromady-sesbirali-pres-pet-tun-papiru-skola-diky-tomu-vyhrala-soutez-prazskych-sluzeb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pražské služby, a.s.: Dva žáci ŽS Kolovraty dohromady sesbírali přes pět tun papíru. Škola díky tomu vyhrála soutěž Pražských služeb

30. června 2016 | Pražské služby, a.s.
Autor: Radim Mana
Pátý ročník soutěže „Papír Pražským službám, peníze vaší škole“ vyhrála základní škola v Kolovratech, kde v přepočtu na jednoho žáka sesbírali přes 176 kilogramů papíru. K vítězství výrazně pomohli dva druháci, kteří dohromady sesbírali 5,5 tuny papíru. Škola od Pražských služeb získala šek na 23 tisíc korun. Celkem bylo od 54 zúčastněných škol vysbíráno přes 571 tun papíru. Nový ročník soutěže již běží, přihlášky je možné podávat i v průběhu prázdnin.

Slavnostního předání první ceny se vedle vedení základní školy a zástupců Pražských služeb zúčastnili i žáci ZŠ Kolovraty. Ti si nejvíce považovali toho, že se jim podařilo zvítězit již podruhé v řadě. Radost z obhajoby prvenství neskrývala ani ředitelka školy Vladimíra Neklapilová. „Obhajoby loňského vítězství si velmi ceníme. Získané prostředky využijeme na zřízení venkovní učebny v rámci Kolovratského environkoutku. Naše škola se dlouhodobě věnuje rozvoji ekologického myšlení žáků. Dokonce jsme se s naší školou zúčastnili projektu Ukliďme Česko,“ uvedla po slavnostním předání ředitelka ZŠ Kolovraty.

Odměnu získají i školy a školky umístěné na druhém a třetím místě. 18 tisíc korun získá soukromá škola INTEGRÁL a 13 tisíc korun za bronzovou příčku putuje do ZŠ a MŠ Koloděje. Do letošního ročníku se zapojilo 54 školských zařízení, což je stabilní počet. „Očekáváme, že do příštího ročníku se zapojí i další školy a hranice 60 vzdělávacích institucí bude překročena,“ řekl tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

Recyklace i třídění má smysl

Každá sebraná tuna recyklovaného papíru zachrání 17 vzrostlých stromů, přičemž každý strom je schopen denně vyprodukovat až 7000 litrů kyslíku. To představuje průměrnou denní spotřebu kyslíku přibližně padesáti lidí. Papír navíc patří mezi dobře recyklovatelné suroviny, protože jej lze recyklovat až sedmkrát. V Praze se sebraný papír zpracovává například na třídicích linkách Pražských služeb. „Naše společnost disponuje dvěma třídícími linkami, které jsou za rok schopny vytřídit více než 35 tisíc tun papíru, což je ekvivalent téměř 600 tisíc stromů,“ přiblížil konkrétní čísla tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.


Radim Mana tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist