https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/dvoumesicni-festival-africke-leto-zahaji-akrobate-z-rwandy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Safari Park Dvůr Králové: Dvouměsíční festival Africké léto zahájí akrobaté z Rwandy

26. června 2018 | Safari Park Dvůr Králové
Autor: Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158
Safari Park Dvůr Králové na letošní prázdniny připravil dvouměsíční festival, kterého se zúčastní hned několik afrických kapel, tanečních souborů a zpěváků. Na úvod festivalu předvedou svou akrobatickou show mladíci ze Rwandy, v České republice známí díky společnému představení s Cirkem La Putyka. Africké léto začne ve čtvrtek 28. června a potrvá do 2. září.

„Pořádání devítidenního Afrického festivalu v minulých letech jsem čím dál víc vnímal jako nespravedlnost vůči návštěvníkům, kteří přijedou do safari parku mimo festival a jsou tak ochuzeni o kousek Afriky. Tak jsme pro letošní sezonu připravili celé Africké léto. To stylově zahájí umělci z Rwandy už ve čtvrtek“ říká ředitel safari parku Přemysl Rabas.

Future Vision Acrobat se ve Dvoře Králové představí od 28. do 30. června v desetičlenném souboru v čele s Eliseem Niyonsengem. Ten v dětství přišel o matku a před rwandskou genocidou byl nucen uprchnout do Konga. Do Rwandy se ale nakonec vrátil a před několika lety se tam rozhodl založit soubor Future Vision Acrobat složený z dětí a mladých lidí, často sirotků, z nichž některé postihl podobný tragický osud. Snaží se, aby v sobě děti objevily svůj talent, věnovaly se umění a nemusely skončit na ulici.

Na rwandské akrobaty v dalších týdnech naváže botswanský soubor tanečníků Mophato Dance Theatre, jež přenáší domorodé rituální tance v moderní choreografii, a na prknech amfiteátru dvorského safari parku se stejně jako Future Vision Acrobat objeví poprvé. Závěr července a začátek srpna bude patřit ve Dvoře Králové už známé skupině IYASA.

O srpnová představení se pak postarají zpěváci Noma a Futurelove ze Zimbabwe, trio vokálních umělců Insingizi a skupina Black Messengers. Festival ukončí česko-africké seskupení Aneboafro.

Africké léto bude zejména během víkendů doplněno o doprovodný program v podobě stánků s africkým zbožím, kávou a ochutnávkou africké gastronomie. O vybraných sobotách proběhnou velké koncerty nebo promítání v letním kině. Na poslední červencovou sobotu a neděli je pak v rámci festivalu naplánován víkend pro neziskové organizace zaměřující se na pomoc v Africe.

Program Afrického léta najdete na: https://safaripark.cz/cz/naplanuj-si-navstevu/plan-akci/africke-leto
Andrea Jiroušová, tel: 499 311 299, 773 786 158 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist