https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/e.on-a-jeho-zakaznici-podporili-klienty-charity-jiz-vice-nez-5-miliony-korun.spolecny-projekt-pokracuje-do-kvetna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Charita ČR: E.on a jeho zákazníci podpořili klienty Charity již více než 5 miliony korun. Společný projekt pokračuje do května

20. prosince 2023 | Charita ČR
Při tiskové konferenci v úterý 28. listopadu 2023 převzala Charita ČR od společnosti E.ON symbolický šek na 4 623 510 Kč, jako podporu pro charitní klienty z projektu Energie pomáhají. První vlna pomoci probíhala v květnu až červenci, kdy E.ON rozděloval peníze za registrace. Charita České republiky obdržela v první vlně částku půl milionu korun, kterou rozdělila mezi osm svých regionálních pracovišť, kde diecézní Charity provozují odborné poradny a služby pro lidi v nouzi. Charita tímto způsobem pomohla 69 lidem v těžké situaci, do které se dostali kvůli prudkému zdražování a to zejména energií. „Zájem o pomoc z řad našich klientů přesahoval naše možnosti všem žadatelům vyhovět. Proto jsme uvítali další vlny finanční pomoci z projektu Energie pomáhají a celkovou částku 4,6 milionu Kč, kterou opět rozdělíme mezi diecézní Charity a ty pak mezi své klienty,“ říká Iva Kuchyňková, manažerka po sociální oblast Charity Česká republika.

Ve spolupráci s Charitou Česká republika, Nadací Naše dítě a SOS dětskými vesničkami spustila v únoru letošního roku společnost E.ON projekt Energie pomáhají, kterým chtěla motivovat zákazníky k šetření energiemi a zároveň pomoci těm, které energetická krize nejvíce zasáhla. Projekt plní svůj cíl. Za necelý rok dokázali zákazníci, kteří se do projektu zapojili, uspořit 4 060 MWh elektrické energie a 4 468 MWh plynu a E.ON tak může na pomoc ohroženým skupinám obyvatel vyplatit částku převyšující 17 milionů korun. Projekt pokračuje až do května příštího roku, kdy by měla celková pomoc podle současných trendů přesáhnout čtyřicetimilionovou hranici.

„Evidujeme, že nám nepřibývá dlužníků. Lidé mají snahu své pravidelné platby hradit včas a v tomhle ohledu je aktuálně situace lepší, než bývala v minulosti. Problémy vidíme v situacích, kdy skončí roční vyúčtování výrazným nedoplatkem. To naznačuje, že řada domácností se dostává na hranici svých možností a neočekávatelné náklady dělají problém i rodinám, které jinak nijak problematické nejsou. Klientům se snažíme vyjít maximálně vstříc, nabízíme splátkové kalendáře, odkazujeme a pomáháme s možností sociální pomoci. Často klienty sami oslovujeme, hledáme a nabízíme řešení,“ dodává Radek Fišer, vedoucí prodeje energií domácnostem společnosti E.ON Energie.

I proto E.ON založil na svém webu speciální stránku Pomoc ve finanční tísni, kde shrnuje všechny možnosti, které klienti mají. Od ledna ji využily tisíce klientů. Zpětná vazba naznačuje, že ji hodnotí jako prospěšnou. Alespoň tak se vyjádřilo více než tři čtvrtiny návštěvníků.

Projekt Energie pomáhají je dalším, kterým chce E.ON pomoci těm, kteří to potřebují. Dal si za cíl motivovat zákazníky k šetření energiemi a díky tomu pomoci lidem, kteří to potřebují. Zákazníci se mohli do programu zdarma registrovat. Za každou registraci E.ON vyplatil jednorázový poplatek a poté vyplatil za každou ušetřenou kWh elektřiny 2 Kč a za každou ušetřenou kWh plynu 1,5 Kč. „Zákazníci si už při registraci také sami zvolili jednu ze tří organizací, kterým pomoc díky jejich úsporám budeme směřovat,“ vysvětluje Jana Hrabětová, vedoucí oddělení Strategie a inovací společnosti E.ON Energie.

E.ON díky tomu zatím dohromady předal 17 026 780 Kč.

„Projekt ještě nekončí. Aktuálně nás čeká prakticky celá topná sezona a pokračovat budeme vyhodnocením poslední skupiny zákazníků v květnu nadcházejícího roku. Předpokládáme, že ještě v tomto roce budeme moci rozdělit dalších 10 milionů Kč a celková částka v květnu příštího roku, která by měla putovat k jednotlivým organizacím, bude přesahovat 40 milionů Kč,“ dodává Jana Hrabětová.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist