https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ecobat-se-stal-clenem-ceske-asociace-obehoveho-hospodarstvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ecobat: ECOBAT se stal členem České asociace oběhového hospodářství

21. ledna 2019 | Ecobat
Autor: Jana Čechová, tel: 603 574 631
Společnost ECOBAT zajišťuje v České republice již 17 let sběr a recyklaci přenosných baterií. Její jednatel, RNDr. Petr Kratochvíl, ke vstupu do asociace říká: „Nechceme, aby zásady cirkulární ekonomiky zůstaly jen na papíře. Česká asociace oběhového hospodářství sdružuje, dle mého názoru, progresivní firmy a instituce, které mají opravdový zájem na využívání odpadů a rychlé modernizaci odpadového hospodářství v naší zemi. Potěšitelné je, že od července 2018 hájí zájmy České asociace oběhového hospodářství z pozice výkonného ředitele RNDr. Miloš Kužvart, který ještě jako ministr životního prostředí podpisem tzv. Dobrovolné dohody v roce 2001 odstartoval budování systému zpětného odběru přenosných baterií.“

Petr Kratochvíl považuje Českou republiku v oblasti zpětných odběrů a rozšířené odpovědnosti výrobců za úspěšnou a stabilní zemi. Nicméně i ve svém oboru vnímá překážky, včetně legislativních, které brzdí efektivnější recyklaci odpadů a šetření primárních zdrojů.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist