https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ek-chce-pomahat-uhelnym-regionum-poc-predstavi-sokolovsko-jako-potencialni-pilotni-projekt
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSSD: EK chce pomáhat uhelným regionům. Poc představí Sokolovsko jako potenciální pilotní projekt

27. února 2018 | ČSSD
Komise se rozhodla pomáhat uhelným regionům s hospodářskými a společenskými problémy souvisejícími s útlumem těžby. Vytvořila iniciativu (Platforma uhelných regionů procházejících přeměnou), kde se budou společně řešit konkrétní problémy, sdílet fungující strategie nebo hledat financování projektů ze stávajících finančních nástrojů, a pracovat na vymezení prostředků specificky pro tuto oblast ve víceletém finančním rámci EU na období 2021-2027.

Komise vytvořila také první pracovní týmy, ale Česko v nich zatím chybí. Pavel Poc dnes na setkání na vysoké úrovni (Evropská komise, Evropský parlament, EIB, EUROCOAL, World Bank, atd) představí Sokolovsko coby region, kde se těžaři svými stávajícími i plánovanými aktivitami snaží exemplárně řešit uhelnou problematiku s důrazem na dlouhodobou přidanou hodnotu pro region. Nabízí zajímavá unikátní řešení a mohlo by dokonce sloužit jako potenciální pilotní projekt.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist