https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ekocentrum-v-hornim-marsove-porada-dobrovolnicky-workcamp-pro-rodiny-s-detmi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Ekocentrum v Horním Maršově pořádá dobrovolnický workcamp pro rodiny s dětmi

13. července 2020 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Viktoria Valeeva, vedoucí workcampu, tel: +420 773 621 706
V Horním Maršově se letos opět uskutečňuje dobrovolnický projekt, tzv. workcamp. V termínu 13. 7. až 22. 7. dobrovolníci pomohou s údržbou permakulturní zahrady, postaví hmyzí hotel a odstraní náletové dřeviny v ekocentru Dotek. Letos je akce otevřena rodinám s dětmi všeho věku, které tak možná poprvé okusí dobrovolnickou aktivitu. Projekt probíhá ve spolupráci organizací SEVER a INEX – Sdružení dobrovolných aktivit.

Dobrovolníci jezdí do Horního Maršova již několikátým rokem a zásadně tak pomáhají s pracemi, na které ekocentru nezbývají kapacity. Zejména se jedná o údržbu a rozšiřování zahrady. Letos se vedení ekocentra rozhodlo uspořádat workcamp pro rodiny s dětmi, které se tak budou moci podílet na stavbě broukoviště, výrobě keramických jmenovek na zahradu a společně s rodiči se zúčastní i vzdělávacích aktivit ekocentra.

"Do myšlenky mezinárodních workcampů jsem se zamilovala před 8 lety, kdy jsme se s manželem za jediné léto zúčastnili tří workcampů v Česku a zahraničí. Pak se nám narodily děti a teď už jsou větší a tak konečně mohou jet dobrovolničit s námi. Vnímám pobyt s rodinou na workcampu jako způsob předávání svých hodnot dětem. Těším se, až uvidím konkrétní výsledek společné práce, poznáme nové lidi a možná se i naučíme žít více udržitelně," říká Viktoria, jedna z vedoucích workcampu.

Workcamp se koná v malém městečku Horní Maršov v Krkonoších ve spolupráci s místní nevládní organizací SEVER, která se zaměřuje na environmentální vzdělávání a podporu odpovědného chování vůči přírodě i mezi lidmi samotnými. Spolupracuje se školami a organizuje ekologické programy pro studenty a učitele. Organizuje také vzdělávací a kulturní akce pro veřejnost. Organizace sídlí v domě DOTEK – Dům tradice, ekologie a kultury v Horním Maršově.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá již od roku 1991. INEX přijímá zahraniční dobrovolníky na workcampy (krátkodobý mezinárodní dobrovolnický projekt), které organizuje ve spolupráci s místními partnery v České republice, a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty v zahraničí. Z důvodu rizika šíření koronaviru se INEX letos zaměřil na lokální úroveň. V současnosti má INEX společně s partnerskými neziskovými organizacemi, spolky a obcemi na letošní letní sezónu připraveno téměř 30 workcampů po celém území České republiky.

Fotografie k použití (Workcamp v Horním Maršově, 2019):
https://drive.google.com/drive/folders/1mjayPmaWHr1ki1ml55m_23kwG106uO0-?usp=sharing

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist