Klára Černá "> Ekocentrum Vydra v Třeboni navazuje na třicetiletou tradici a zve na své jarní akce - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ekocentrum-vydra-v-treboni-navazuje-na-tricetiletou-tradici-a-zve-na-sve-jarni-akce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český nadační fond pro vydru: Ekocentrum Vydra v Třeboni navazuje na třicetiletou tradici a zve na své jarní akce

15. dubna 2024 | Český nadační fond pro vydru
Autor: Klára Černá , tel: 606077757
Nadace pro vydru, Český nadační fond pro vydru, Třeboňská záchranná stanice, Vydry – pod všemi těmito jmény lidé znají neziskovou organizaci z Třeboně, která se už více než 30 let zabývá ochranou přírody a ekovýchovou. Od března 2024 používá nový název, Ekocentrum Vydra, které tímto zve na nejbližší akce pro veřejnost: 24. 4. Benefiční koncert Dua Bárka a Štěpána Kojana ze skupiny KEKS v třeboňském Divadle J. K. Tyla, 28. 4. Vítání ptačího zpěvu v Lutové, ve spolupráci s ČSO, a 4. 5. tradiční Zahájení letní návštěvnické sezóny v areálu ekocentra a záchranné stanice v Jateční ulici v Třeboni.

Ekocentrum Vydra se od března 2024 stalo novou „značkou“ pro neziskovou organizaci působící již více než 30 let v Třeboni na poli ochrany přírody a ekovýchovy. „Symbolicky s počátkem jara jsme do života uvedli Ekocentrum Vydra. Nový zastřešující název s novým logem dobře vystihuje šíři naší současné činnosti. Kromě péče o poraněné volně žijící živočichy v záchranné stanici je významnou náplní naší práce environmentální výchova a vzdělávání, zaměřené nejen na školky a školy, ale i na širokou veřejnost, nadále se věnujeme i zpracovávání odborných posudků týkajících se vydry říční. O změně názvu, který by nás lépe reprezentoval, jsme uvažovali již delší dobu. A jelikož nám místní, s ohledem na historii naší organizace, neřeknou jinak, než „Vydry“, byla volba přízviska celkem nasnadě“, vysvětluje s úsměvem Klára Černá. „Oficiálním provozovatelem nicméně nadále zůstává Český nadační fond pro vydru“, dodává nová ředitelka, která se kormidla ujala 1. dubna 2024. Součástí změny image „třeboňských Vyder“ jsou i zbrusu nové atraktivní webové stránky ekocentrumvydra.cz, se kterými sponzorsky vypomohla třeboňská firma Argon systems, a kde návštěvníka do dění vtáhnou vydařené fotografie Kryštofa Bartušky.
Ekocentrum Vydra pokračuje v tradici pořádání akcí určených široké veřejnosti. „Setkávání naživo je, ač žijeme v době digitální, dle našeho názoru nezastupitelné. Proto i letos plánujeme řadu akcí pro veřejnost. Rádi bychom Vás pozvali na benefiční koncert, za jehož uspořádání vděčíme Pavlu Barnášovi, zakladateli festivalu Okolo Třeboně a městu Třeboň. Pokud chcete ve středu 24. 4. prožít hezký večer, vydejte se do třeboňského Divadla J. K. Tyla na vystoupení Bárky a Štěpána Kojana, k vidění tu bude i prodejní výstava fotografií Kryštofa Bartušky, jejíž výtěžek rovněž poputuje na podporu naší činnosti“, zve Olga Růžičková, koordinátorka vzdělávacích programů v Ekocentru Vydra. „Další akce, tentokrát vycházka do přírody, se koná v neděli 28. dubna, kdy společně přivítáme opeřené posly jara. K Vítání ptačího zpěvu, které opět pořádáme ve spolupráci s Českou společností ornitologickou, se letos sejdeme v obci Lutová“, láká na zážitky při pozorování ptáků pod vedením zkušených ornitologů Růžičková a zároveň přidává pozvánku ještě na květnové setkání přímo v Ekocentru Vydra: „Na všechny naše příznivce se těšíme na tradičním Zahájení letní návštěvnické sezóny a dni otevřených dveří v areálu ekocentra a záchranné stanice v Jateční ulici, které se letos koná v sobotu 4. května od 13:00 hodin“.
Klára Černá , tel: 606077757
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist