https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ekodomov-na-festivalu-evolution
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ekodomov, z.s.: Ekodomov na Festivalu Evolution

8. dubna 2016 | Ekodomov, z.s.
Autor: Jan Moravec, tel: 721053800
Stejně jako v předchozích letech, i tentokrát Ekodomov, z.s. prezentoval svou činnost na Festivalu Evolution (dříve Biostyl). Jako již tradičně velký zájem budily kompostéry, vermikompostéry, kompostovací pomůcky, ale i např. pomůcky pro malé badatele. V závěru festivalu vystoupil předseda Ekodomova Tomáš Hodek se svou přednáškou o kompostování.

Ekodomov na veletrhu představil pestrý sortiment jinak dostupný v e-shopu Ekonákup, přičemž největší pozornost budily opět různé typy zahradních i vermi-kompostérů. Během tří dní se na stánku vystřídaly stovky návštěvníků festivalu, mnozí přišli s otázkou “jak začít”, jiní zase s velmi specifickými problémy a dotazy. Věříme, že všichni odcházeli spokojení, plní optimismu a inspirace. Pokud jste se náhodou zeptat nestihli (nebo styděli), zkuste se podívat do naší kompostovací poradny - pokud tam svůj dotaz nenajdete, nebojte se nám ozvat, rádi ho doplníme.

Pozornost malých i velkých návštěvníků upoutala žížalí televize, se kterou si mohli pohrát na stánku Malého průzkumníka přírody, kroužku enviromentální výchovy Ekodomova. Kromě toho zde měli možnost vyzkoušet si pokusy s vitamínem C a měřením pH roztoku - jen malá ukázka z aktivit, kterým se lektoři s dětmi na kroužku věnují.

Mnozí další k nám přišli pro knihy či jiné publikace, velkým potěšením pro nás je rok od roku se zvyšující zájem o kompostovatelné sáčky a obaly - a to nejen ze strany návštěvníků, ale i ze strany firem a vystavovatelů. Pokud už si dáte tolik práce, že dokážete dát dohromady výrobek blízký přírodě, je škoda si to zkazit obalem, který má omezené možnosti recyklace. Pokud náhodou takový problém také řešíte, neváhejte se nám ozvat.

Z Festivalu Evolution jsme si kromě dojmů a pocitu dobře odvedené práce odvezli také hromadu biomateriálu od dalších vystavovatelů. Ten jsme samozřejmě zkompostovali a po čase poslouží na zahradě. Pokud plánujete akci a nemáte ještě plán, jak naložit s odpady (nejen těmi kompostovatelnými), neváhejte se nám ozvat.
Jan Moravec, tel: 721053800 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist