https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ekofilm-startuje.zavitejte-na-nej-z-bezpeci-domova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MFF Ekofilm: EKOFILM startuje. Zavítejte na něj z bezpečí domova

13. října 2020 | MFF Ekofilm
Autor: Vratislav Vozník, tel: 607 258 508
Tento týden začíná 46. ročník mezinárodního filmového festivalu s environmentální tematikou EKOFILM. Opět nabídne řadu atraktivních filmů z celého světa a díky internetu i část plánovaného doprovodného programu. Veřejné projekce snímků jsou plánované na konec listopadu.

„Téma naší spotřeby a její udržitelnosti je aktuální bez ohledu na současnou epidemiologickou situaci. Jak nakupovat odpovědně a jaké výzvy a příležitosti nám udržitelné spotřeba nabízí, budeme na úvodní besedě probírat s ekonomy, lidmi z byznysu, akademické sféry i politiky. Plánovaný termín besedy jsme zachovali, její konání jsme však přesunuli do budovy Ministerstva životního prostředí. Zároveň bych chtěl připomenout naši novou iniciativu #nakupujemeodpovědně, která se snaží motivovat nejen veřejnost, ale i veřejné a soukromé subjekty ke změně spotřebních návyků. Chceme podpořit udržitelné nakupování, které podporuje environmentální, sociální i ekonomické aspekty fungování společnosti. Právě v době koronaviru a zvýšené spotřeby jednorázového zboží je potřeba se zamyslet, co se skrývá za produkty a službami, které nakupujeme a využíváme, a jaké to má dopady na náš společný domov, planetu Zemi,“ shrnuje důležitost letošního tématu EKOFILMu ministr životního prostředí Richard Brabec.

Úvodní beseda „Je spotřeba potřeba?“ proběhne v původně plánovaném termínu ve středu 14. října v 16:00 hodin. Debatovat se bude v budově Ministerstva životního prostředí a diváci besedu budou moct sledovat v online streamu. K němu se můžete připojit na webu EKOFILMu, České tiskové kanceláře, ale i na facebookových profilech Ministerstva životního prostředí a EKOFILMu.

Z bezpečí domova si budete moct užít i zahájení festivalu s Kapitánem Demem, a to 14. října od 18:30 hodin na webu a Facebooku EKOFILMu i na internetové televizi MALL TV.

Také Slavnostního vyhlášení vítězů EKOFILMu se dočkáte online, a to v původním termínu v pátek 16. října od 19:00 hodin. Slavnostním večerem vás provedou moderátoři EKOFILMu Vladimír Kořen a Ladislav Miko. Sledovat jej můžete na Mall.tv, webu EKOFILMu (www.ekofilm.cz) a FB MŽP (https://www.facebook.com/MinisterstvoZP/) a EKOFILMu (https://www.facebook.com/ekofilm/). Veřejnost i filmaři se tak dozví, kdo získal jednotlivé ceny a rozdělí si odměnu v přepočtu zhruba 52 tisíc korun.

Nejen vítězné filmy si pak diváci budou moct předpokládaně vychutnat v náhradním termínu 27.– 28. listopadu v Brně. Promítat se budou v původně plánovaných sálech, tedy v Univerzitním kině Scala a v sále společenského centra Úřadu městské části Brno-střed.

Další částí doprovodného programu, která se do online prostředí nepřesouvá a zůstává zájemcům přístupná, je výstava Není zvěř jako zvěř (https://www.ekofilm.cz/event/147/). Navštívit ji můžete v parku na brněnském Moravském náměstí od 5. do 25. října.

Ostatní doprovodné akce plánované v termínu 14.–17. října 2020 se bohužel s ohledem na aktuální situaci ruší.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist