Radek Janoušek "> EKOkalendář: 3. května slavíme Mezinárodní den slunce - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ekokalendar-3.kvetna-slavime-mezinarodni-den-slunce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Ukliďme Česko z.s.: EKOkalendář: 3. května slavíme Mezinárodní den slunce

2. května 2023 | Ukliďme Česko z.s.
Autor: Radek Janoušek, tel: 777 176 675


Den Slunce je mezinárodní svátek připadající na 3. května a poprvé byl slaven v roce 1978 v USA. Slunce je pro nás velice důležité, ohřívá naší planetu, díky němu žijeme. A především v poslední době začal rozmach využití sluneční energie jako obnovitelného zdroje.

Den slunce se v roce 1994 stal mezinárodní událostí, když přitáhl pozornost 22 zemí. V Evropě akci představila evropská divize International Solar Society a postupně se tak vyvinuly Evropské dny Slunce, které probíhají v první polovině května v řadě evropských států včetně České republiky (od roku 2012). Na Mezinárodní den slunce se po celém světě pořádá mnoho akcí, které mají podpořit využívání solárních zdrojů energie. Lidé mohou o tomto svátku navštěvovat výstavy, dny otevřených dveří a setkání, která organizují solární výzkumné a projektové organizace. Studenti se účastní solárních projektů a soutěží ve školách...

Patronem letošního Dne slunce se stala energetická skupina innogy, která patří mezi přední dodavatele fotovoltaických a bateriových systémů pro domácnosti a firmy.

„Slunce nám nabízí neomezený zdroj čisté energie a byla by velká škoda solární energii nevyužívat. Právě fotovoltaika je moderní technologie, která umí přeměnit energii slunečního záření na bezemisní elektřinu. V kombinaci s bateriemi budou brzy fotovoltaické elektrárny běžnou výbavou každého rodinného domu a pevnou součástí moderního energetického mixu. Všem zájemcům o výrobu vlastní elektřiny ze slunce innogy nabízí spoustu výhod, od transparentního financování projektu, přes kvalitní prověřené komponenty z vlastních skladů, vyřízení dotace až po garanci záručního i dlouhodobého pozáručního servisu,“ uvedl Pavel Matoušek, expert na fotovoltaiku v innogy.

Společnost dlouhodobě podporuje efektivní a udržitelné využívání energií u svých zákazníků. Proto také innogy uzavřela se státem dobrovolnou dohodu v oblasti energetické efektivity a zavádění energeticky úsporných opatření. Komplexním a inovativním přístupem innogy pomáhá zákazníkům z byznysu i veřejné správy snižovat náklady na energie a uhlíkovou stopu. V rámci zodpovědného přístupu k životnímu prostředí innogy podporuje také čistou mobilitu. Pro řidiče staví a provozuje plnicí stanice na CNG a podílí se na výstavbě veřejné dobíjecí infrastruktury pro elektromobily.

Nejen Mezinárodní den slunce…

Dalších zhruba 180 dnů a svátků týkajících-se životního prostředí, včetně podrobnějších informací o nich, najdete v EKOkalendáři spolku Ukliďme Česko. A jako bonus i 365 EKOtipů na každý den...

O skupině innogy

Energetická skupina innogy působí na tuzemském trhu od roku 2002, pod značkou innogy od 2016. Od roku 2020 je innogy součástí maďarské MVM Group. V Česku innogy zaměstnává 1400 lidí a zajišťuje spolehlivé dodávky elektřiny, zemního plynu a tepla pro 1,7 milionu zákazníků. Více informací o innogy a jejích produktech a službách naleznete na www.innogy.cz.
Radek Janoušek, tel: 777 176 675
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist