https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ekologicky-plaza-alta-hotel-v-praze-motivuje-sve-okoli-svymi-ekoaktivitami
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hotel Jalta & Plaza Alta: Ekologický PLAZA ALTA HOTEL v Praze motivuje své okolí svými ekoaktivitami

20. září 2011 | Hotel Jalta & Plaza Alta
Ekologické chování se stejně jako kvalitní vzdělání či jazykové vybavení stává samozřejmostí. Proto lze očekávat, že zeleným hotelům, které efektivně využívají energii a respektují životní prostředí, patří budoucnost. 4* Plaza Alta Hotel v Praze 7 získal v r. 2009 nejprestižnější označení ekologických hotelů, značku The Flower, který po zásadní přestavbě v roce 2007 názorně ukázal, jak lze skloubit komfortní ubytování s přísnými ohledy na přírodu.

Vzhledem k “zelenému myšlení” managementu hotelu a pod záštitou místostarosty Prahy 7 – Daniela Štěpána, do jehož působnosti patří právě školství a za podpory společnosti Komwag (Komplexní služby v oblasti čištění, odvozu odpadů a kontejnerů) se hotel rozhodl po celý školní rok 11/12 podporovat školu T.G. Masaryka na Praze 7, která leží v těsné blízkosti hotelu. Aktivity směřující k ochraně přírody v naší bezprostřední blízkosti jsou blízké jak panu místostarostovi Prahy 7 Danielovi Štěpánovi, tak pánům ředitelům škol nacházejících se pod jednou střechou, panu řediteli Mgr. Martinovi Šmídovi (Základní škola T.G.M.) a panu řediteli Mgr. Liborovi Bastlovi (Vyšší odborné školy cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku, spol. s r.o.), kteří s radostí přijali návrh ekologické aktivity pana ředitele Vojtěcha Kačerovského (Plaza Alta Hotel) motivující žáky správně třídit odpad.
O jaký ekologický projekt se tento rok jedná?

Plaza Alta Hotel vybavil patra škol odpadkovými koši se samolepkou, zda jde o plast či papír. Hotel bude škole hradit měsíční odvoz kontejneru určeného pro tříděný odpad od společnosti KOMWAG. Žáci a studenti škol pod vedením panů ředitelů, pana Mgr. Šmída a pana Mgr. Bastla, byli již dříve zvyklí na kontejnery na použité baterie a malé elektrické spotřebiče a nyní na základě tohoto společného projektu, rozšíří své aktivity za pomoci učitelů i o třídění plastů a papíru, jejichž odvoz bude sponzorovat ekologický Plaza Alta Hotel v Praze 7.

Pomáhat a mít pozitivní vliv na přírodu rozhodně neznamená velké investice. Každý můžeme více či méně přispět tím, jak žijeme a jak se chováme!
Náš projekt všichni uvedení: pan Daniel Štepán (působnost - školství) - místostarosta Prahy 7, ředitelé škol Mgr. Martin Šmíd, Mgr. Libor Bastl a pan ředitel Plaza Alta Hotelu Vojtěch Kačerovský vnímají jako příležitost zastřešit společným symbolem ekologické aktivity směřující k ochraně životního prostředí.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LD

Libor Dostálek

27.6.2020 07:11
Je pravda, že ekologický způsob života neznamená dražší způsob života, jen se člověk musí zamyslet nad svým chováním. Spousta věcí jde udělat úplně zdarma. My také provozujeme hotel a určitě bychom ještě na naší ekologii mohli zamakat, třeba tím budeme inspirovat i naše hosty, což by bylo skvělé. U našeho hotelu mám největší radost z toho, že jsme se rozhodli objednat do každého pokoje malé trezory z https://www.caretrade.cz/ . Věděl jsem, že je to dobrý nápad, ale když teď za mnou chodí hosté a chválí to, tak mě to těší dvojnásob.
Odpovědět
reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist