https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ekologii-v-terenu-si-uziji-deti-z-jihomoravskeho-kraje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ELEKTROWIN a.s.: Ekologii v terénu si užijí děti z Jihomoravského kraje

16. června 2016 | ELEKTROWIN a.s.
Autor: Eliška Paulová, tel: 606028817
Skoro tisícovka dětí z jihomoravských základních škol se na sběrných dvorech dozví, jak důležité je třídit odpad z domácností, a hlavně kam správně odkládat elektroodpad, aby nedocházelo k poškozování přírody a tedy životního prostředí.

Od pondělí 20. do středy 22. června 2016 se uskuteční ve třech městech Jihomoravského kraje, v rámci již 6. ročníku, ekologicko-naučná akce Zaskočte si pro radu, jak se zbavit odpadu. Ta vznikla ve spolupráci kolektivního systému ELEKTROWIN a Jihomoravského kraje.

Sběrné dvory přivítají děti postupně v Moravském Krumlově, ve Veselí nad Moravou a ve Šlapanicích.

Program je dopolední, děti tak stráví školní hodinu ekologie ve sběrném dvoře.

„Během návštěvy dvora se mohou dozvědět jaký je přínos třídění a recyklace vysloužilých spotřebičů k úspoře surovin a elektrické energie, ochraně ovzduší a možnostech opětovného využití materiálů získaných recyklací. Děti se rovněž prostřednictvím exkurze seznámí se samotným sběrným dvorem, jeho fungováním a s odpadovým hospodářstvím v jejich městě či regionu,“ vysvětluje Jan Marxt ze zákaznického oddělení ELEKTROWINu.

Eliška Paulová, tel: 606028817 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist