https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ekopublika-2017-vyhlaseni-2-rocniku-ceny-za-environmentalni-publicistiku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno: Ekopublika 2017: Vyhlášení 2. ročníku Ceny za environmentální publicistiku

Dobrých, čtivých a přitom odborně správných článků o nevalném stavu životního prostředí a možnostech jeho zlepšování u nás i ve světě je pořád málo. Je proto dobré jejich autorky a autory všemožně podporovat. Jednou z možností je nominovat takové texty na ocenění za nejlepší environmentální publicistiku – na Ekopubliku 2017.

Každý, kdo narazí na výtečný text, který by si podle jeho názoru zasloužil uznání pro svoji věcnou správnost a čtenářskou přijatelnost, jej může od nynějška až do 31. 3. 2018 nominovat do soutěže o cenu Ekopublika 2017. Smyslem tohoto ocenění je podpořit a zviditelnit tvorbu a publikování environmentálně zaměřených textů v denním a týdenním tisku a na stránkách relevantních webových zpravodajů v České republice, ohodnotit jejich přínos pro environmentální osvětu široké veřejnosti a přitáhnout větší pozornost čtenářů k environmentální problematice popisované seriózními způsoby.

2. ročník Ceny za environmentální publicistiku – Ekopublika 2017 společně vyhlašují čtyři neziskové organizace: Kulturní noviny, Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání, Katedra environmentálních studií FSS MU a Nadace Veronica, a to bez jakýchkoliv sponzorů. Ekopublika se uděluje za text publikovaný v roce 2017 v českém jazyce, který srozumitelně a s náležitou odborností pojednává o environmentálních tématech týkajících se ČR, Evropy nebo světa. O držiteli Ekopubliky rozhoduje odborná porota složená z environmentálně zaměřených členů akademické obce, renomovaných publicistů a pracovníků v environmentální výchově a osvětě.

Vítězkou 1. ročníku Ekopubliky se stala novinářka paní Klára Kubíčková za článek Uhranutí Šumavou uveřejněný v Magazínu Víkend DNES. Videorozhovor s vítězkou Ekopubliky 2016 je ke zhlédnutí na https://www.dropbox.com/sh/y9c29xx8v7mct06/AABqCPPaW49y-iWMFr7vPl11a?dl=0). Paní Klára Kubíčková se mezi oceněnými objevila ještě dvakrát – a to za texty Jedy, které dýcháme, a Třídím, tedy jsem.

Dalšími oceněnými jsou pan Jaroslav Petr za článek do Lidových novin s názvem Mizející pralesy, škodlivý vliv na zdraví. Svět se bouří proti palmovému oleji, pan Petr Svoboda za článek Přehrada na Berounce? Megalomanie uveřejněný v Lidových novinách a pan Martin Uhlíř z týdeníku Respekt za text Velké mlčení kolem jedů.

Bližší informace o Ekopublice 2017 včetně instrukcí k nominaci vámi vytipovaného článku jsou k dispozici na stránkách www.ekopublika.cz. Organizátoři Ekopubliky rádi zodpovědí případné dotazy (viz e-mailová adresa níže), nominace je možno zasílat už nyní!
Aleš Máchal tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist