Jan Urban "> Ekorada na tento týden: Píšeme a kreslíme bez odpadu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ekorada-na-tento-tyden-piseme-a-kreslime-bez-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim: Ekorada na tento týden: Píšeme a kreslíme bez odpadu

30. července 2007 | Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim
Autor: Jan Urban, tel: 317 845 169
I drobné kancelářské potřeby lze nakupovat s ohledem na životní prostředí. Psací a kreslící potřeby používáme z recyklovatelných nebo obnovitelných materiálů – např. kovové, dřevěné nebo z recyklovaného papíru. Při používání kuličkových per dáváme přednost těm s vyměnitelnou náplní. Používáme nelakované tužky a pastelky, místo fixů a zvýrazňovačů nám stejně dobře poslouží tlusté dřevěné nelakované pastelky nebo suché (tužkové) zvýrazňovače – nezbyde po nich plastový odpad. Vyhýbáme se také výrobkům z PVC, jehož výroba a likvidace ohrožuje naše prostředí. Podle značky CE (příp. CCZ) poznáme, že koncentrace jedovatých kovů v pastelkách a barvách jsou bezpečně nízké.

S použitím kalendáře Zelené úřadování, který pro rok 2007 vydala Síť ekologických poraden STEP, pro Vás ekoradu vybral: Jan Urban, ekoporadce Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim

Seriál tipů pro ochranu životního prostředí
Rozumné a příznivé chování nás jako jednotlivců, ale i pracovníků úřadů a dalších institucí (knihoven, škol, spolků, …) šetří životní prostředí, pozitivně ovlivňuje naše okolí – občany, návštěvníky, firmy. Zároveň můžeme naší poptávkou zvýšit dostupnost výrobků příznivějších pro životní prostředí na trhu a znamená také úspory nákladů. Jak ale nakupovat, žít a pracovat šetrněji k životnímu prostředí? Kde hledat informace o vhodných výrobcích a produktech? Kam jít za inspirací pro opatření, které sníží zátěž životního prostředí? Tipy a nápady Vám přináší Ekorada na tento týden.

Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim
Tel./fax: 317 845 169, 317 845 965
E-mail: vlasim@csop.cz, URL: http://www.csopvlasim.cz
Pohotovostní telefon Stanice pro handicapované živočichy: 777 800 460 (Lenka Šafránková)
Jan Urban, tel: 317 845 169
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist