https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/elektromobilita-na-jihoceskych-skolach-nadchla-612-deti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: Elektromobilita na jihočeských školách nadchla 612 dětí

16. ledna 2017 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 313
Rok 2016 přinesl žákům z 13 základních a středních škol Jihočeského kraje nové poznatky o elektromobilitě. Umožnil to projekt Čistá mobilita a elektromobil live, podpořený Ministerstvem životního prostředí ČR.

Cílem projektu bylo především umožnit kontakt a osobní zkušenost s elektromobilitou budoucí generaci uživatelů a tím přispět k udržitelnému rozvoji země, ve které žijí.
V prezentaci Mgr. Jaromíra Vegra, předsedy Asociace pro elektromobilitu České republiky, se žáci dozvěděli zajímavé informace o elektromobilitě, jejím stavu ve světě i v ČR, jejích dopadech na životní prostředí ve srovnání s dopravními prostředky poháněnými fosilními palivy a mnohé další. Největší úspěch však slavila prezentace segwaye a elektromobilu „na živo“ včetně možnosti vyzkoušet si jejich řízení na vlastní pěst.
Do projektu se zapojilo celkem 612 dětí.
Všechny výše jmenované prezentace proběhly bezplatně. Projekt Čistá mobilita a elektromobil live zrealizoval spolek Energy Centre České Budějovice, z.s.
Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 313 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist