https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/elektromobilita-na-vlastni-kuzi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Elektromobilita na vlastní kůži

4. dubna 2017 | Liberecký kraj
Autor: Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624
Osvětové projekty čisté a udržitelné mobility zavítaly poslední březnový den do nákupního centra Géčko. Spolu s projekty „Lepší přístup, delší život“ a „Chytře na cestu“ měli návštěvníci nákupního centra možnost změřit si zdravotní stav plic nebo se informovat o ochraně ovzduší v kraji. Největší zajímavostí byl bezpochyby elektromobil a elektrokolo, které zapůjčil Liberecký kraj.

Veřejnost měla možnost, v mnoha případech poprvé v životě, zažít elektromobilitu na vlastní kůži. Liberecký kraj zapůjčil na akci nejen elektromobil, který běžně využívají zaměstnanci úřadu při pracovních jízdách, ale také elektrokolo, které je do kopcovitého terénu kraje velmi vhodný.

„Elektromobily by se v blízké budoucnosti měly stát běžným dopravním prostředkem, proto jsme rádi, že jsme mohli občany seznámit s novými trendy individuální automobilové dopravy. Elektromobilita je v souladu se zodpovědnou mobilitou v kraji, kterou chceme dále rozvíjet, uvedla Radka Loučková Kotasová, radní Libereckého kraje pro regionální rozvoj, evropské projekty a územní plánování.

Liberecký kraj informoval ohledně inhalace škodlivých látek z městského prostředí. Pracovníci Státního zdravotního ústavu a Krajského úřadu Libereckého kraje byli veřejnosti k dispozici s měřicím přístrojem, kde bylo možné naměřit aktuální stav plic.

Osvětový projekt „Lepší přístup, delší život“ nabízel občanům soutěž o drobné dárky, které bylo možné získat na základě správných odpovědí z oblastí čisté mobility.

Další informace jsou k dispozici na www.cistamobilita-liberec.cz.

Projekt „Lepší přístup, delší život“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR.
Markéta Dědková, tel: 485 226 324, 739 541 624 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist