https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/elektronicka-zarizeni-mohou-ohrozovat-lidske-zdravi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

555Production: Elektronická zařízení mohou ohrožovat lidské zdraví

24. září 2020 | 555Production
Autor: Martin Matulík
Animovaný vzdělávací film bude uveřejněn letos v říjnu

Praha, Česká republika. 24. září 2020 – Animovaný vzdělávací film objasňující biologické účinky elektromagnetických polí, založený na dostupné vědecké literatuře, bude uveřejněn 17. října 2020.

Zdarma ke zhlédnutí, 50 minut dlouhý, v hollywoodském stylu. Film Elektro-Šok bude brzy k dispozici široké veřejnosti. Po 5 letech vizualizace vědeckých poznatků z více než 300 odborných publikací v poutavé, srozumitelné a ověřitelné podobě.

„Buňky reagují na elektromagnetické pole jako na škodlivý podnět.“ - Martin Blank, Ph.D. Vedoucí bio-elektromagnetického výzkumu, Kolumbijská univerzita, Katedra Fyziologie a Buněčné Biofyziky

„Šokovalo mě, že legislativa na ochranu veřejného zdraví vůči škodlivým účinkům elektromagnetických polí není zcela v souladu s aktuální úrovní vědeckého poznání, proto jsem se rozhodl uvést takto důležité téma do veřejné debaty,“ říká Martin Matulík.

Jsme zvyklí používat elektronická zařízení, jako jsou chytré telefony, ve stále vzrůstající míře. Protože bezdrátová 5G síť a nová chytrá zařízení začínají přicházet do našich životů, říká Martin, související zdravotní rizika by měla být veřejně známa, abychom všichni mohli bezpečně používat moderní technologie pro usnadnění našich každodenních činností.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist