https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/energeticke-firmy-si-zaslouzi-zdanit-rika-spidla.cssd-predstavila-prazske-kandidaty-do-senatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSSD: Energetické firmy si zaslouží zdanit, říká Špidla. ČSSD představila pražské kandidáty do Senátu

12. července 2022 | ČSSD
Zkušenosti a každodenní pomoc lidem nabízejí voličům kandidáti ČSSD do Senátu v pražských obvodech.

Své zkušenosti lidem v Praze a sociální demokracii nabízí expremiér Vladimír Špidla. Politika je podle Špidly řemeslo a jako každé řemeslo vyžaduje odpovědnost a zručnost. Tu mu dávají jeho rozsáhlé domácí i mezinárodní zkušenosti.

„Přirážka k dani z příjmu je odpovídající reakcí na zisky energetických firem,“ upozornil Špidla na důležité dnešní téma, „tyto výsledky totiž nejsou výsledkem obratnosti jejich manažerů.“

Špidla bude kandidátem ČSSD na Praze 11 (obvod č. 19). Součástí obvodu jsou třeba pražská sídliště Háje a Horní Měcholupy a sousedící obce, jakými jsou Uhříněves, Nedvězí, anebo Kolovraty.

Každodenním problémům seniorů a chudých lidí se věnuje předseda spolku Buči Štěpán Kavur. „Dnes máme v potravinové bance 450 rodin a jejich počet narůstá. Proč? Lidé nedosáhnou na bydlení, ani energie, musejí vydávat peníze na léky,“ říká k jedné části své rozsáhlé práce. Dobře tak ví, že vysoké náklady na bydlení, ale i léky, přivádějí do potravinové banky také seniory.

Štěpán Kavur bude kandidátem ČSSD na Praze 10 (obvod č. 22), kam patří sídliště Záběhlice, ale i moderní Vršovice anebo průmyslové Malešice.

Historické Dejvice a Břevnov společně se sídlišti na Veleslavíně, Petřinách a Zličíně jsou (obvod č. 25) částmi Prahy, kde bude za ČSSD kandidovat vysokoškolský pedagog a odborník na školství Petr Pavlík.

„Přestože čelíme mnoha krizím, válce, anebo koronaviru, nesmíme zapomínat na budoucnost,“ řekl Pavlík během tiskové konference. Připomněl, že to byla ČSSD, kdo začal s pravidelným zvyšováním platů učitelů. Důležitým tématem pro Pavlíka je také rozvoj škol v hlavním městě. Magistrát zřizuje střední školy a městské části základní školy. Přístup ke vzdělávání je ale v různých částech Prahy velmi odlišný.

ČSSD bude stavět kandidáty i v dalších senátních obvodech, rozhodovat o tom bude vedení strany ve čtvrtek. Předseda ČSSD Michal Šmarda předem zmínil, že obhajovat svůj mandát bude senátor Jaromír Strnad v Kutné Hoře. Nově budou kandidátkami do Senátu místostarostka Tábora Olga Bastlová a lékařka Olga Sehnalová v Kroměříži.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist