https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/energeticke-forum-teplarenske-dny-opet-zacatkem-dubna-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Parexpo, s.r.o.: Energetické fórum & Teplárenské dny opět začátkem dubna

4. března 2016 | Parexpo, s.r.o.
Autor: Ing. Adéla Trávníčková, tel: +420 606 780 171
22. ročník Energetického fóra & Teplárenských dnů proběhne 13. a 14. dubna 2016 v kongresovém centru Nové Adalbertinum v Hradci Králové. Akce bude především setkáním odborníků na odborných konferencích a seminářích s možností navazování i upevňování obchodních kontaktů. Loňský ročník navštívilo přes 450 účastníků, v letošním roce očekáváme nárůst zájmu.

V loňském roce bylo Energetické fórum & Teplárenské dny poprvé zkráceno na dvoudenní akci, což návštěvníci i vystavovatelé přivítali. Většina účastníků cíleně přijela na oba dva konferenční dny a využili tak večerního B2B společenského setkání k neformálnímu obchodování.

Také letos se akce koná v historickém centru Hradce Králové, v nádherných barokních prostorách kongresového centra Nové Adalbertinum.

Odbornými partnery akce jsou již tradičně pro obor teplárenství Asociace dodavatelů tepla a technologií, pro energetické využití odpadů Česká asociace odpadového hospodářství, pro obor ekologizace energetiky a průmyslu společnost EKONOX, s.r.o., pro zvýšení energetické efektivity v malých a středních podnicích Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR a Národní centrum energetických úspor.

Součástí Energetického fóra a Teplárenských dnů 2016, je celkem 8 odborných konferencí s mezinárodní účastí zaměřených na aktuální témata s uvedenou problematikou z pohledu technického, ekonomického i z hlediska ochrany životního prostředí.

Ve středu 13. dubna 2016

• Technologie pro systémy zásobování teplem
• Boj o zákazníka v energetice
• Energetické úspory v malých a středních podnicích – novinka
• Změny v legislativě životního prostředí pro rok 2016
• Večerní B2B setkání u dobrého jídla a vína

Ve čtvrtek 14. dubna 2016

• Energetické využití odpadů a odpady z energetiky
• Úspory energií v obcích a městech
• Průmyslová energetika
• Aktuální energetická legislativa

Možnost setkávat se na odborné úrovni je pro zástupce nejen teplárenských společností velkým přínosem. Nejde pouze o provozovatele zejména městských bytových hospodářství, správ bytů a dalších městských a obecních provozovatelů tepelných hospodářství. Právě spoluúčast dodavatelů teplárenských technologií je hybnou silou dalšího rozvoje v oboru a také možností k širokým odborným diskusím.

„V takto malých společnostech, které často spravují i bytový fond, ale například i městská koupaliště a bazény nebo činnost technických služeb je zaměstnanců skutečně poskrovnu a na odborné diskuse nezbývá v běžném provozu čas,“ říká Ing. Petr Linhart, jednatel Asociace dodavatelů tepla a technologií, která takové společnosti sdružuje. „Těchto malých a středních tepláren je v České republice podle statistiky ERÚ přibližně 330 a mají trochu odlišné starosti od tzv. velké energetiky. Odborné konference v rámci Teplárenských dnů jim umožní nahlédnout více do technických a legislativních problémů provozu soustav CZT, ale mají například i možnost vyslechnout si zkušenosti jak komunikovat se zákazníky,“ dodává Petr Linhart. A že nejde jen o problémy „malého“ teplárenství dokazuje i fakt, že účastníky konferencí a seminářů jsou zástupci těch největších energetických firem.

Tato odborná, ale i společenská akce, celostátního rozsahu má tradici, kterou nelze přehlédnout. Svědčí o tom nejen pravidelná účast přednášejících všech zainteresovaných ministerstev, Energetického regulačního úřadu a dalších orgánů státní správy a samosprávy, výzkumných ústavů a mnoha dalších, ale především účast odborníků z celé České republiky, Slovenské republiky i Polska.

Do programu jsou zařazeny hlavně ukázky z praxe, nejen ty které dobře fungují, ale povíme si třeba i o těch, které fungují méně. Ukázky z praxe doplníme případovými studiemi a technologickými novinkami nejen od špičkových firem, ale také přímo z výzkumů. Dále se můžete těšit na dvoudenní dotační poradenství v oblasti úspor energií a 13. dubna na živou ukázku nejlepšího elektromobilu na světě, amerického vozu značky TESLA model S P85D. Malá ochutnávka pro fanoušky zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundu.
Přesné programy jednotlivých seminářů a konferencí najdete na webu www.teplarenske-dny.cz, kde jsou odkazy na jednotlivé konference hned na titulní straně.

Na setkání s Vámi se těší Adéla Trávníčková,
jednatelka společnosti, pořadatelské agentury
P A R E X P O, s.r.o.
Ing. Adéla Trávníčková, tel: 420 606 780 171 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist