https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ep-vyhlasil-stav-klimaticke-a-environmentalni-nouze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

STAN: EP vyhlásil stav klimatické a environmentální nouze

29. listopadu 2019 | STAN
Evropský parlament se na čtvrtečním jednání rozhodl vyhlásit stav klimatické a environmentální nouze. Pro hlasoval i náš zástupce v EP Stanislav Polčák.

Poslanci chtějí, aby veškeré legislativní a rozpočtové návrhy Evropské unie byly v souladu s cílem udržet globální oteplování pod hranicí 1,5 °C. Zároveň požadují vznik strategie, na jejímž základě by EU nejpozději do roku 2050 dosáhla klimatické neutrality. Usnesení rovněž vyzývá předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyen, aby do strategického dokumentu European Green Deal zahrnula i cíl snížit do roku 2030 emise skleníkových plynů oproti úrovním z roku 1990 o 55 %. Pro STAN je to klíčové téma, na domácí půdě prosazujeme opatření, která napomáhají zlepšit kvalitu klimatu, vody i půdy, zničené lety socialistického přístupu k environmentální politice.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist