https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/esa-logistika-sviti-ekologicky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ESA s.r.o.: ESA logistika svítí ekologicky

29. října 2018 | ESA s.r.o.
Autor: Josef Brabec, tel: 606602378
Společnost ESA logistika, která se věnuje dopravě a skladování, zahájila projekt postupné náhrady klasických osvětlovacích těles ve svých provozních objektech LED svítidly. V první fázi byly „ledky“ instalovány v největším distribučním skladu, který firma provozuje v Jažlovicích u Prahy, dále v administrativní budově centrály společnosti v Kladně a LED osvětlení nahradí dosavadní výbojky také ve venkovních osvětlovacích tělesech v areálu ESA logistiky v Kladně.
Celkem bylo ve skladu v Jažlovicích osazeno 440 LED trubic, ve skladu v Kladně 97 LED těles a v budově centrály společnosti bude výměna 361 těles LED dokončena do konce října. Následným krokem je instalace 20 pouličních svítidel s LED technologií místo původních výbojek v servisním areálu v Kladně. Od zavedení nové osvětlovací technologie firma očekává úsporu spotřeby elektrické energie ve výši 35 – 40 procent.
LED svítidla mají oproti těm dosud používaným garantovanou třikrát delší životnost a první zkušenosti z jejich provozu prokazují také podstatně lepší svítivost a světelné spektrum. V chlazeném skladu v Jažlovicích mají LED svítidla kromě nižší spotřeby elektřiny i tu výhodu, že nevyzařují do okolí žádnou tepelnou energii a nezvyšují tak teplotu ve skladu. Obecně také přispívají k větší bezpečnosti, neboť neobsahují žádné skleněné části.
„Jde o začátek rozsáhlého projektu postupné výměny zdrojů osvětlení v našich prostorách, což odpovídá našim dlouhodobým cílům v oblasti ochrany životního prostředí, kdy se snažíme minimalizovat negativní environmentální dopady plynoucí z fungování firmy. Spotřeba elektřiny na osvětlení tvoří až šedesát procent z naší celkové spotřeby, proto je každá úspora na tomto poli pro nás významná,“ vysvětluje ředitel marketingu společnosti ESA logistika Jindřich Karas.
Ochraně životního prostředí se ESA logistika věnuje dlouhodobě. Získala například certifikovaný titul Zelená firma a aktivně se angažuje v projektu pražského magistrátu Ekologis, který sdružuje dopravní firmy nabízející řešení k omezení znečištění prostředí v hlavním městě. ESA logistika v rámci tohoto projektu představila své řešení dálkového přenosu dat z jednotlivých provozovaných vozidel sloužící k optimalizaci jízdních tras a sledování stylu jízdy a zvyklostí svých řidičů.
ESA logistika bude dále jednou z prvních dopravních firem v ČR, která ve zkušebním provozu otestuje nákladní automobily na stlačený zemní plyn (LNG), jejichž provoz významně omezuje škodlivé emise. Je to krok k realizaci záměru provozovat flotilu tahačů na LNG a využít ji zejména pro zásobování velkých měst. Již dnes více než 85 % provozovaných vozidel ESA logistiky splňuje emisní normy EURO 5 a vyšší. Společnost také snižuje počet kilometrů ujetých bez nákladu a zvyšuje využití kapacity vozidel. Používání velkoobjemových souprav snižuje oproti běžnému kamionu ekologickou zátěž o polovinu.
Ve svých skladech firma důsledně třídí veškerý odpad se zvláštním důrazem na strečové fólie použité k balení zboží. ESA logistika průběžně sleduje spotřebu fólií vzhledem k množství odbaveného zboží a omezuje tak její nadměrné používání. „Snažíme se v mnoha oblastech v praxi dokázat, že ekologické chování je nejen naším závazkem, ale že také zlepšuje efektivitu našich služeb,“ uzavírá Jindřich Karas.
Josef Brabec, tel: 606602378 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist