https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/eu-je-sance-kterou-je-potreba-lepe-uchopit
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: EU je šance, kterou je potřeba lépe uchopit

16. března 2019 | ODS
„EU je šance, kterou je potřeba lépe uchopit,“ oznamuje ODS ve volebním programu do Evropského parlamentu. Občanští demokraté se v Bruselu budou chtít v dalších pěti letech zaměřit na další rozvoj volného trhu, který považují za největší výhodu EU. Důraz klade ODS také na zemědělskou politiku a životní prostředí, vědu a výzkum, energetiku a digitalizaci. Konkrétní plány představili na sobotní Programové konferenci garanti jednotlivých okruhů.

„Celou dobu našeho působení prosazujeme rozumnou evropskou politiku, a to i v oblasti energetiky. Nejsme aktivisté, kteří by chtěli neustále něco zakazovat, ale nepatříme ani mezi ty, kteří nechtějí Evropu posouvat dopředu. Energetická politika je jednou z těch oblastí, o které by měly členské státy rozhodovat samy – ať už jde o dostavbu jaderných bloků, nebo využívání obnovitelných zdrojů. Výrazně nesouhlasíme s často nebezpečnými regulacemi, které zvyšují ceny energií. V Evropském parlamentu budeme pracovat na tom, aby bylo takových regulací schváleno co nejméně,“ uvedl europoslanec a místopředseda ODS Evžen Tošenovský.

Expertka ODS pro zemědělství a venkov Veronika Vrecionová upozorňuje na význam smysluplného rozdělování evropských dotací: „Více než 40 % evropského rozpočtu jde na společnou zemědělskou politiku. Tuto příležitost musíme využít k efektivní podpoře malých zemědělců a producentů potravin a na rozvoj života na venkově. Je důležité hlavně zastropování zemědělských dotací a nasměrování ušetřených zdrojů k menším zemědělcům a rodinným farmám.“

„Nechceme přihlížet ničení krajiny, ale nechceme být obětí ideologie, která se snaží vše zakazovat a vracet život o stovky let zpátky. Bojovat se znečišťovateli ovzduší nechceme prostřednictvím sankcí a zákazů, ale investicemi do ekologičtějších a čistších moderních technologií,“ uvedla Radka Trylčová, která uzavírá první pětici kandidátů ODS do Evropského parlamentu.

V zájmu našich občanů i firem je evropský trh dále liberalizovat a odstraňovat překážky s ohledem na technologický vývoj. Nadbytečné regulace, přijímání nové a nesmyslné legislativy rozvoji volného trhu rozhodně nepomáhají. „EU toho musí dělat méně, ale lépe. Fungující společný trh je základ evropské integrace a musí jím zůstat i do budoucna. V praxi to znamená pokračovat v odbourávání překážek v offline i online světě ve prospěch českých občanů, firem a živnostníků. A na tomto poli může europoslanec odvést velký kus práce,“ shodli se Ondřej Krutílek a Eva Decroix, kteří kandidují za ODS do europarlamentu na čtvrtém, respektive šestém místě.
tisknout poslat  twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist