https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/europoslanci-hlasovali-pro-podporu-biodiverzity
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost ornitologická: Europoslanci hlasovali pro podporu biodiverzity

Europoslanci Výboru pro životní prostředí se při hlasování o reformě zemědělské politiky EU přiklonili na stranu ochrany přírody a požadují, aby 15 miliard EUR šlo na podporu biodiverzity. Je to velmi důležitý krok při jednání o reformě Společné zemědělské politiky EU, která dosud zemědělce chránící přírodu nepodporovala dostatečně.

Současná zemědělská politika má zničující dopad na populace ptáků zemědělské krajiny a celkovou biodiverzitu, a stejně negativně ovlivňuje kvalitu a množství vodních zdrojů. Evropská unie na Společnou zemědělskou politiku ročně vynakládá 60 miliard EUR a nyní, při tvorbě reformy, je příležitost ovlivnit, jak budou tyto zdroje použity v budoucnosti.

Česká společnost ornitologická před hlasováním vyzvala své příznivce, aby prostřednictvím e-mailu požádali čtyři české europoslance Výboru pro životní prostředí, aby se přiklonili na stranu ochrany přírody a udržitelného zemědělství a podpořili tak změny, které povedou ke zlepšení návrhu Komise. Děkujeme všem, kteří se do naší výzvy zapojili!

Za posledních 30 let jsme v České republice svědky úbytku dříve běžných druhů, jako jsou skřivani, vlaštovky nebo čejky, které u nás byly tradičními průvodci hospodáře při polních pracích. Reforma Společné zemědělské politiky je poslední příležitost zabránit tomu, aby z našich luk a polí úplně nevymizely další druhy.

Dalším krokem při tvorbě reformy je hlasování Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova.

Pro zdravou a pestrou krajinu může něco udělat každý z nás. O budoucí podobě zemědělských dotací se rozhodne na základě jednání ministrů jednotlivých členských zemí. Žádáme vás proto o podporu naší petice, která je určená ministrovi zemědělství Miroslavu Tomanovi zde: https://birdlife.cz/petice-za-krajinu/

Co lze ještě udělat pro krajinu kromě podpisu petice zjistíte v našem článku: https://www.birdlife.cz/co-mohu-udelat-pro-krajinu/

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist