https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/europoslanci-ods-nesouhlasi-s-rezoluci-ep-o-viceletem-financnim-ramci-a-fondu-obnovy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Europoslanci ODS nesouhlasí s rezolucí EP o víceletém finančním rámci a fondu obnovy

23. července 2020 | ODS
​​​​​​​Evropský parlament dnes projednává rezoluci, kterou reaguje na výsledek jednání Evropské rady k víceletému finančnímu rámci a zřízení tzv. fondu obnovy. Návrh většiny frakcí tuto dohodu nabourává, rezoluce požaduje ještě vyšší výdaje a s tím i nové vlastní zdroje, tzn. daně. Europoslanci ODS tento návrh rezoluce nepodpoří.

„Evropský parlament se pokouší ještě ‚vylepšit‘ už tak problematickou dohodu Evropské rady o budoucím rozpočtu EU a fondu obnovy. Požaduje další navýšení výdajů a tedy další dluhy, navrhuje zavedení nových vlastních zdrojů, tedy nových daní. Opět se ukazuje, že Evropský parlament je zcela ovládán federalistickou ideologií evropských lidovců, socialistů a liberálů. Proto není ani překvapením hlasovací koalice europoslanců ANO, TOP 09, STAN a KDU-ČSL. Naproti tomu ODS odmítá nezodpovědné zatěžování budoucích generací a další utužování evropského centralismu,“ uvedl předseda europoslanců ODS Jan Zahradil.

„Kolegové z ostatních parlamentních frakcí stále nepochopili ekonomickou realitu dnešní EU. Covid zasáhl ekonomiky jednotlivých zemí bezprecedentním způsobem, ale poslanci socialistů, komunistů, lidovců, zelených a Renew Europe přesto chtějí zatížit evropský průmysl dalšími tvrdými limity na emise CO2, nebo sjednocením přímých daní. V době, kdy miliony občanů přicházejí o práci kvůli covidu, požadují europoslanci genderově vyvážené utrácení. Všechny tyto požadavky jdou proti ekonomickým zájmům našich občanů a projeví se ve zdražení energií a evropských výrobků, např. automobilů. Důsledkem bude další propouštění a ještě vyšší nezaměstnanost,“ dodal místopředseda ODS Alexandr Vondra.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist