https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/evropska-komise-chce-zavest-omezovace-rychlosti-ve-vsech-nakladnich-vozech-a-autobusech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropská komise, česky ICEU: Evropská komise chce zavést omezovače rychlosti ve všech nákladních vozech a autobusech

Evropská komise přijala zprávu zabývající se vlivem uplatnění omezovačů rychlosti u těžkých vozidel. Na základě těchto poznatků se bude snažit o zavedení těchto zařízení jako povinné výbavy všech nákladních vozů a autobusů, včetně velkých dodávkových vozidel a minibusů.

Místopředsedkyně Komise Loyola de Palacio, která má na starosti energetiku a dopravu, uvedla: "Snížení průměrné rychlosti vozidel vede ke snížení počtu nehod. Ty, které se přece jen stanou, jsou často méně závažné. Nižší rychlost také znamená sníženou spotřebu pohonných hmot, menší opotřebování motorů, brzd a pneumatik a snížení emisí, což přispívá k zmírnění škod na životním prostředí. Zajišťuje také rovné podmínky mezi provozovateli silniční dopravy, kteří již nebudou cítit tlak na porušování rychlostních omezení, aby získali na trhu výhody. Jde tedy o klíč ke zvýšení bezpečnosti na silnicích a ekologického provozu vozidel."
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist