https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/evropska-komise-navrhla-zakaz-jednorazovych-plastovych-vyrobku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených: Evropská komise navrhla zákaz jednorázových plastových výrobků

28. května 2018 | Strana zelených
Zelení dlouho poukazují na narůstající problém s plastovými výrobky a tuto aktivitu Evropské komise plně podporujeme. Plastové výrobky nás všude obklopují a nejsou to jen výrobky, ale drobné částečky a zbytky plastů, které zamořují vodu, půdu a dostávají se do našeho těla.

A proto bychom uvítali, kdyby byl zákaz mnohem širší a striktnější, jak komentuje návrh komise 1. místopředsedkyně Zelených Magdalena Davis:
„Evropská komise udělala první důležitý krok k redukci plastového odpadu. Dalším důležitým krokem však je, aby zakázané plastové výrobky na jedno použití nebyly nahrazeny pouze plastovými výrobky z recyklovatelného plastu. Přestože by tím došlo k určitému snížení plastového odpadu, problém by to rozhodně nevyřešilo. Žádný recyklovatelný plast totiž nelze recyklovat donekonečna. Po dosažení určitého počtu cyklů se z něj stává nepoužitelný plastový odpad jako každý jiný, a končí na skládce nebo ve spalovně. Klíčové je tedy v rámci trhu prosadit nový prostor pro inovativní, biologicky rozložitelné materiály, např. z jinak nevyužitelného biologického odpadu. Toto je podstatou strategie, kterou nyní na popud českých Zelených prosazují Evropští Zelení v Evropském parlamentu."
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist