https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/evropska-rodina-zelenych-ukazala-svou-silu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Pro KRAJinu: Evropská rodina Zelených ukázala svou sílu!

15. září 2020 | Pro KRAJinu
Zelení ze Saska BÜNDNIS 90/DIE GRÜNEN Sachsen přijeli tento víkend podpořit Pro KRAJinu.

V pátek jsme společně rozdávali materiály a brambory při kontaktní kampani v Liberci. Se zelenou europoslankyní Annou Cavazzini pak večer v Pražské ulici před Knihkupectvím a antikvariátem Fryč debatoval prof. Josef Šedlbauer o budoucnosti pro Turów a celý region.

Anna je v Evropském parlamentu v téhle záležitosti jedna z klíčových postav. Záznam debaty si můžete poslechnout zde: https://www.facebook.com/prokrajinu/videos/781913312557605/

Druhá diskuse proběhla v sobotu dopoledne ve Frýdlantu a týkala se podpory odlehlých regionů. Jeden z několika skvělých postřehů je, že mít v regionu zajímavou školu s otevřeným přístupem ke vzdělávání je výhra, protože pro některé rodiče to může být silný důvod se na takové místo přestěhovat. V tom může kraj pomoci!

Odpoledne jsme podnikli cyklojízdu s rozvozem novin na trase Frýdlant - Jindřichovice pod Smrkem, kde nás přivítali Rosenbaumovi z Rodinné farmy Lukava. U piva, čerstvé zeleniny a koláče jsme pak diskutovali o neutěšené situaci malých farem v České republice a způsobech, jak podpořit drobné zemědělství. Jedním ze způsobů je například "hospodaření na zkoušku" jako to nabízí Rosenbaumovi ve svém projektu Konipas.

Anna nám zprostředkovala kontakt i na saského ministra pro životní prostředí a zemědělství, se kterým chceme jednat o přeshraničních projektech. Třeba o možnosti vést záložní vedení do Šluknovského výběžku z Německa, takže by se nemuselo budovat vedení vysokého napětí přes Lužické hory.

Zelení jsou celoevropská rodina. Máme v nich nejen v Sasku přirozené partnery. To je výhoda, kterou chceme ve vedení kraje využít!

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist