https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/evropska-unie-by-mela-snizit-emise-o-devadesat-procent.drasticke-kritizuje-europoslanec-alexandr-vondra
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ODS: Evropská unie by měla snížit emise o devadesát procent. „Drastické," kritizuje europoslanec Alexandr Vondra

8. února 2024 | ODS
Evropská komise vyzvala, aby si EU stanovila cíl snížení emisí skleníkových plynů o 90 procent do roku 2040. Na plénu Evropského parlamentu k tématu vystoupil i europoslanec ODS Alexandr Vondra, který je členem výboru pro životní prostředí (ENVI). Vondra vyzval europoslance, aby tak zásadní debatu přenechali novému parlamentu i komisi, které vzejdou z evropských voleb v červnu.

„Připadá mi nehorázné toto téma řešit těsně před volbami a čtu v tom jasný rukopis zelených, kteří se velmi bojí, že ve volbách ztratí pozice napříč Evropou, protože už současné tempo dekarbonizace je pro lidi těžko únosné. Návrh je tradičně nerealistický, nelineární vůči současnému tempu snižování emisí a obsahuje mnohé problematické věci. Otevřené návrhy na politické zdražování masa, mléka a dalších bílkovin byly sice trochu otupeny ve světle současných protestů zemědělců, ale podstata narušení principů trhu i svobodné volby zůstává," řekl europoslanec Alexandr Vondra.

„Na tak drastických návrzích by měl být společenský konsenzus. Politici, kteří toto prosazují, by měli vystoupit před svými voliči a nastínit, jakou jim chystají budoucnost. Budoucnost, kde si věci jako osobní automobil, leteckou dovolenou nebo maso vícekrát týdně mohou dovolit jen bohatí," dodal Alexandr Vondra.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist