Andrea Brožová "> Evropskou asociaci výrobců minerálních vod povede ředitel Mattoni 1873 Alesandro Pasquale - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/evropskou-asociaci-vyrobcu-mineralnich-vod-povede-reditel-mattoni-1873-alesandro-pasquale
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Mattoni 1873: Evropskou asociaci výrobců minerálních vod povede ředitel Mattoni 1873 Alesandro Pasquale

30. června 2022 | Mattoni 1873
Autor: Andrea Brožová, tel: 721150737
Alessandro Pasquale, generální ředitel a majitel firmy Mattoni 1873, byl zvolen prezidentem Evropské asociace výrobců minerálních vod (Natural Mineral Waters Europe, NMWE) se sídlem v Bruselu. Asociace se zaměřuje na ochranu a propagaci přírodních minerálních a pramenitých vod v Evropě. V posledních letech zároveň klade stále větší důraz na udržitelnost podle principů cirkulární ekonomiky.
„Naše odvětví musí chránit cenný produkt, který dodáváme na stůl lidem v celé Evropě. Toho dosáhneme ochranou podzemních zdrojů, podporou biologické rozmanitosti a zavedením principů cirkulární ekonomiky. Výroba pramenitých a minerálních vod má jedinečnou šanci stát se skutečně plně cirkulární. Této příležitosti se musíme chopit, bez odkladu se zaměřit na zavedení účinných a efektivních řešení, a proměnit je v komplexní a funkční systém,“ říká Alessandro Pasquale a dodává: „Součástí musí být i přednostní přístup k našim recyklovaným lahvím, aby bylo možno lokálně uzavřít materiálovou smyčku.“
Alessandro Pasquale reprezentuje již druhou generaci v čele rodinného podniku. Z jedné stáčírny minerální vod v Kyselce u Karlových Varů se firma postupně rozrostla na středoevropskou jedničku v nealkoholických nápojích. Alessandro převzal vedení společnosti od svého otce v roce 2007 a rozšířil rodinný podnik z České republiky do osmi evropských zemí, v nichž vyrábí v 11 závodech a zaměstnává na 3 200 lidí.
O udržitelnost a zavedení principů cirkularity nejen u vlastní firmy, ale v celém nápojovém průmyslu, usiluje Alessandro Pasquale dlouhodobě. V Česku před čtyřmi lety Mattoni 1873 spoluzaložila iniciativu Zálohujme.cz, která prosazuje zavedení plošného cirkulárního zálohového systému na nápojové PET lahve a plechovky. Úsilí Mattoni 1873 o cirkularitu nápojového odvětví bylo korunováno úspěchem letos v lednu na Slovensku, kdy země zavedla plošný zálohový systém a slovenský nápojový průmysl začal uzavírat cirkulární materiálovou smyčku.
Další prioritou v ČR i dalších zemích Evropy je pro Alessandra Pasquale biodiverzita. Mattoni 1873 čerstvě představila s Českým svazem ochránců přírody nový projekt zaměřený na rozšíření druhové rozmanitosti v okolí jejích výrobních závodů. Projekt nazvaný na počest pravnuka původního zakladatele, Motýlí louky Rudiho Mattoni, se zaměřuje právě na motýly.
Andrea Brožová, tel: 721150737
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist