https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/extinction-rebellion-cr-oznamuje-verejnou-akci-pohreb-za-budoucnost-20.6.2019-v-praze-vaclavske-namesti-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Extinction Rebellion ČR: Extinction Rebellion ČR oznamuje veřejnou akci Pohřeb za budoucnost 20.6.2019 v Praze, Václavské náměstí

17. června 2019 | Extinction Rebellion ČR
Autor: Michal Malina, tel: 722917180
Praha, Extinction Rebellion ČR s lítostí oznamuje, že nás navždy opustilo celé lidstvo. Příčinou úmrtí byla chamtivost, honba za ziskem a popírání klimatické krize těmi, kteří měli moc vývoj zvrátit dřív, než bylo příliš pozdě.

Druh zvaný homo sapiens bude bohužel do roku 2050 prohlášen za vyhynulý v důsledku dlouho známého a neřešeného problému globálního oteplování. Politici po celém světě vyjádřili nad smutnou zprávou lítost. Česká vláda se však údajně začala dotazovat, zda zbývá čas otevřít alespoň jeden další uhelný důl, neboť je potřeba spálit co nejvíce fosilních paliv dříve, než se z celého lidstva stanou také fosilie.

Extinction Rebellion ČR ve světle těchto zdrcujících zpráv oznámila konání pohřebního průvodu a obřadu k připomínce obětování celé planety za cenu několika dalších let života ve stále se zhoršujících klimatických podmínkách.

Průvod začne krátkým shromážděním a tichou vzpomínkou u sochy svatého Václava, patrona českých zemí, který by se měl probudit z věčného spánku, aby český národ ochránil, až mu bude nejhůře. Bohužel političtí lídři zůstávají zatím k nebezpečí stejně slepí jako svatý Václav.

Od sochy bude průvod nesoucí rakev s naší budoucností pokračovat k budově Magistrátu hlavního města Prahy, kde se truchlící z Extinction Rebellion slavnostně připojí k pravidelným každoměsíčním interpelacím na protest proti dlouhotrvající neochotě Rady hl.m. Prahy vyhlásit stav klimatické krize. Vyhlášení stavu krize je prvním nezbytným krokem k záchraně nás všech před nadcházejícím šestým masovým vymíráním. Průvod k magistrátu Hl.m. Prahy začne v 11:30 u sochy sv. Václava , a budou ho doprovázet zastávky ke vzpomínání a kontemplaci na náměstí Republiky a na Staroměstském náměstí. Po interpelacích bude průvod pokračovat přes Karlův most na Malou Stranu, kde bude rakev s naší budoucností uložena k věčnému odpočinku.
Michal Malina, tel: 722917180 tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JS

Jindriska S.

4.8.2019 13:16
Kdo tě přesvědčí, abys věřil absurditám,ten tě také přesvědčí, abys páchal zločiny. Voltaire
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist