Lucie Macháčková "> Farmářský trh nabídne i environmentální osvětu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/farmarsky-trh-nabidne-i-environmentalni-osvetu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Farmářský trh nabídne i environmentální osvětu

7. června 2023 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
V pátek 9. června od 9 do 16 hodin se v sadu E. Beneše uskuteční další farmářský trh. Kromě tradičního sortimentu produktů od regionálních pěstitelů a výrobců nabídne příchozím také osvětu v oblastech fairtrade či třídění odpadů.

Pokud Vám není lhostejný stav našeho životního prostředí a chcete vědět, jak se k němu chovat šetrněji a ohleduplněji, jste srdečně zváni do Osvětového stanu: „I malá změna lidského chování může mít velký přínos pro Zemi. Například v oblasti třídění odpadů máme stále co zlepšovat, což ukázala i nedávná fyzická analýza odpadů. Proto bychom lidem opět rádi připomněli, jaké mají v Kopřivnici možnosti třídění. Chceme se zaměřit na gastroodpad a bioodpad - vysvětlit, jaký je mezi nimi rozdíl. Právě sběr gastroodpadu je jednou z novinek uplynulého roku, kterou chceme více propagovat. Další novinkou je re-use centrum, které bude mít v Osvětovém stanu rovněž své zastoupení,“ uvedla Veronika Červeňová z odboru životního prostředí.

Zájemci ve stanu získají také informace o fairtrade a budou zde moci odevzdat nepotřebné brýle a kola do stále aktuálních sbírek: „Chceme lidem připomenout, že sbírky brýlí a jízdních kol pro Afriku v Kopřivnici pokračují. Dioptrické či sluneční brýle mohou nosit celoročně na informace městského úřadu nebo do poboček městské knihovny, kola se odevzdávají ve sběrném dvoře na ulici Panské. Kdo bude chtít, v pátek může obojí odevzdat přímo v Osvětovém stanu,“ doplnila koordinárorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová s tím, že chybět nebude ani koutek s aktivitami pro děti.

Osvětový stan je jednou z mnoha aktivit celoročního projektu KOPRtoUR spolufinancovaného z dotace Moravskoslezského kraje. Projekt zahrnuje aktivity Zdravého města zaměřené na udržitelný rozvoj a realizaci místní agendy 21. „Název projektu KOPRtoUR jsme použili jako symbol dlouholeté cesty Kopřivnice plynoucí ze závazku postupovat ve všech oblastech rozvoje města koncepčně a udržitelně. Letos na podzim tomu bude již 20 let, co kopřivnické zastupitelstvo schválilo deklaraci o přistoupení k mezinárodnímu projektu Zdravé město,“ doplnila Ivana Holubová.
Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist