Ilona Mazalová "> Farmářský trh nabídne mimo jiné i osvětu o odpadech a vodě - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/farmarsky-trh-nabidne-mimo-jine-i-osvetu-o-odpadech-a-vode
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Farmářský trh nabídne mimo jiné i osvětu o odpadech a vodě

10. června 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Tradiční farmářský trh se uskuteční v pátek 14. června 2024 od 9 do 16 hodin v sadu E. Beneše. Oblíbenou a hojně navštěvovanou akci podporující lokální pěstitele a prodejce doplní osvětový stan města s informacemi o vybraných globálních cílech, tentokrát se zaměřením na odpovědnou spotřebu a vodu.
Návštěvníci farmářského trhu budou mít možnost nákupu ovoce, zeleniny, chleba, pečiva a koláčků, uzenin, mléčných výrobků, sýrových specialit, včelích produktu, koření, čajů, vína květin, okrasných a užitkových rostlin a dalších zajímavostí.

Bez zájmu by určitě neměli minout osvětový stan města, kde se bude tentokrát probírat předcházení vzniku odpadů pomocí prevence, recyklace a opětovného využívání. „Ve stanu zájemci naleznou informace o novinkách z Kopřivnice, proč a jak třídit odpad a jaké má třídění přesah za hranice našeho města,“ nastínila problematiku odpadového okénka Ivana Holubová, koordinátorka udržitelného rozvoje.

Dalším, neméně zajímavým tématem, kterému bude v osvětovém stanu věnován prostor, je voda. Protože vše, co v běžném životě používáme, jíme nebo co si oblékáme, ke svému vzniku potřebuje vodu. „V našich klimatických podmínkách naštěstí kritický nedostatek vody nepociťujeme, avšak s postupným oteplováním je třeba více řešit ochranu a obnovu ekosystémů souvisejících s vodou, a do plánů a projektů města maximálně zahrnovat opatření podporující její zadržování, efektivní využívání vody, čištění odpadních vod a využívání technologií pro recyklaci a její opětovné využívání. Téma však není pouze záležitostí města, ale měl by se jím zabývat každý z nás,“ doplnila Ivana Holubová. Nejen zahrádkářům ale i dalším zájemcům budou podávány podrobné informace o možnosti požádat o dotaci z programu Dešťovka.
Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist