https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/ferovou-snidani-podporite-ferove-obchodovani-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Toulcův dvůr, z.s.: Férovou snídaní podpoříte férové obchodování

3. května 2017 | Toulcův dvůr, z.s.
Autor: Zuzana Hanušová, tel: +420 773 031 325
Férová snídaně je piknikový happening na podporu lokálních a fairtradovýc pěstitelů. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí po celém světě. Sami jej můžete podpořit v sobotu 13. května například piknikem na Toulcově dvoře ve středisku ekologické výchovy v Praze.

Fair trade dává pěstitelům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Zemědělci dostávají za své kakao nebo kávu spravedlivě zaplaceno, pěstují vše s ohledem na životní prostředí a jejich děti mohou chodit do školy. „Za svou práci mají být lidé spravedlivě ohodnoceni a to, že by vše mělo být vše pěstováno také s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí, by mělo být už automatické. Právě pro tyto dva důvody, jež tyto principy podporují, jsme se rozhodli podpořit tuto akci a uspřádat férovou snídani i nás na Toulcově dvoře,“ dodává Zuzana Hanušová, PR manažerka Toulcova dvora.
Fairtradový výrobek poznáte podle certifikační známky Fairtrade®. Na Toulcově dvoře si v rámci tohoto happeningu budete moci zakoupit nejen snídani, ale také faitradovou kávu. „Všechny srdečně zveme. Vezměte si deky, svou snídani, anebo si ji zakupte u nás, a přijďte si k nám odpočinout a podpořit tento happening,“ dodává Zuzana Hanušová.
Kolik lidí letos tento happening podpoří, není možné přesně odhadnout. V minulém roce v České republice snídalo na 161 místech přes 6500 lidí, a tak je možné doufat, že i letos bude účast minimálně stejně vysoká.
Zuzana Hanušová, tel: 420 773 031 325 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist