Alena Konečná "> Festival Pestrovečer 2023 nabídne vzdělání, dobrovolnictví i zábavu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/festival-pestrovecer-2023-nabidne-vzdelani-dobrovolnictvi-i-zabavu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hnutí Brontosaurus: Festival Pestrovečer 2023 nabídne vzdělání, dobrovolnictví i zábavu

20. dubna 2023 | Hnutí Brontosaurus
Autor: Alena Konečná, tel: 776 643 487
Festival Pestrovečer opět zve do jihomoravských Mikulčic, letos výjimečně na tři dny od 28. do 30. dubna. Tento multižánrový festival už téměř 20 přináší na jižní Moravu program kombinující hudbu, divadelní vystoupení, výstavy mladých umělců i debaty k aktuálním tématům s inspirativními osobnostmi. Organizátoři festival obnovují po pauze dané covidem a tornádem a jejich cílem je vytvořit místo a čas na dobrou zábavu a podpořit komunitu spolků a aktivních lidí z regionu.

„Témata přednášek, výstav, divadla i workshopů mají za cíl potěšit a propojit místní komunitu a motivovat lidi k aktivnímu zájmu a péči o své okolí,“ říká Dalimil Toman, předseda Hnutí Brontosaurus Podluží. „Myslím, že společný restart komunity, který po všech problémech nabídne i kus zábavy a radosti tady na Podluží potřebujeme jako sůl,“ dodává Toman.

Pořadatelé Pestrovečera, dobrovolníci z řad členů a sympatizantů Hnutí Brontosaurus, letos v programu letos nabízejí pestrou škálu koncertů, např. Jirku Čevelu, frontmana kapely Circus Problem, Martina Kyšperského, frontmana kapely Květy či kapely Fredy a Krasty (streetfunk a rap z Ostravy) a 12Piet, (slovácká smršť na pomezí folkloru, elektroniky a rapu). Festival v Neděli zakončí netradiční skladby v podání Neoveské cimbálové muziky.

Divadlo Víti Marčíka na festival přijede s hrou „Labyrint světa”, neděle pak nabízí rodinám s malými dětmi divadelní pohádku Mikro-teatro. V sobotu přijedou s návštěvníky debatovat odborníci na téma „Slovácko: krajina v tísni“. Pozvání přijali Jana Krutáková, předsedkyně Výboru pro životní prostředí poslanecké sněmovny, Petr Marada, soukromý zemědělec a Alena Salašová, vedoucí Ústavu plánování krajiny Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.

Součástí bohatého programu jsou dále workshopy, výstavy regionálních umělců, promítání dokumentu Krajina v tísni, přednáška o kutilství, prezentace místních spolků, bleší trh či swap. Chybět nebude ani pestré občerstvení – čajovna, kafárna, guláš a mnohé další.

Novinkou je sobotní dopolední dobrovolnická péče o výsadby a nedělní exkurze do Mikulčického luhu. Výtěžek z festivalu je vždy použit na dobročinné aktivity v regionu, konkrétně na péči o zeleň obnovovanou po tornádu. Více informací najdete na webu pestrovecer.cz

Hnutí Brontosaurus vzniklo roku 1974 s cílem vzbuzovat zájem o životní prostředí a zábavnou formou v tomto duchu rozvíjet své členy i přidružené dobrovolníky. V současnosti provozuje přes 40 tzv. základních článků, klubů i dětských oddílů, které se věnují péči o přírodu, organizaci zážitkových pobytů či výchově mládeže. Vedle ČR hnutí pomáhá také v Rumunsku, Srbsku a Malém Tibetu.
Alena Konečná, tel: 776 643 487
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist